Azylový dům v Lochovicích pořádá soutěže o nejlepší bábovku, aby lidem zpříjemnil pobyt

V Lochovicích na Berounsku už čtyři roky pomáhají rodinám, které se dostaly do složité situace. Azylový dům poskytuje střechu nad hlavou hlavně matkám s dětmi. Snaží se, aby se tu lidé cítili pokud možno co nejlépe, pořádá proto například soutěže o nejlepší bábovku. Letošní ročník je už čtvrtý v pořadí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Azylový dům v Lochovicích po rozsáhlé rekonstrukci v současné podobě | Foto: Farní charita Beroun

„Momentálně je tady čtrnáct bábovek, v loňském roce jich bylo také tolik,“ říká vedoucí azylového domu Radka Redzinová.

Bábovkové přehlídky se neúčastní jen maminky, které tu bydlí, ale i třeba klientky charitního stacionáře sv. Anežky české, sociální asistentky i místní lidé. Každá bábovka je přitom jiná, jak tvarem, tak i chutí.

„Máme tu bábovky s mrkví, s vaječným koňakem, pak jsou tady perníkové a čokoládové. Tady je jedna klasická a další je kynutá s nutelou, tvarohová s rozinkami, maková, brusinková,“ ukazuje některé Redzinová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké bábovky se objevily na soutěži v azylovém domě v Lochovicích, zjistil reportér Petr Kološ

Azylový dům pochopitelně není jen o bábovkách. Celá bábovková přehlídka v podstatě pomáhá ubytovaným rodinám odreagovat se od jejich trápení.

„Mohou tady být ubytovány celé rodiny s dětmi, takže i tatínkové. Třeba za loňský rok tady bylo ubytováno 135 lidí,“ uvádí vedoucí.

„Když mají ti lidé možnost jít do podnájmu nebo do sociálního bytu od města, jsou tam jen holobyty a oni nemají nic. Takže potřebují základní vybavení, jako talíře, hrnečky, příbory, židle, malé stolečky. To jsou věci, které jim chybí, “ dodává.

Pokud tedy obnovujete vybavení domácnosti nebo se chcete zbavit toho, co už máte léta ve sklepě, případně na půdě, a jsou to věci funkční, neváhejte azylový dům kontaktovat.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme