Ostrava chce na stadionu Baníku kvůli bezpečnosti snížit diváckou kapacitu

Zástupci fotbalového Baníku dnes jednali s představiteli vedení Ostravy o tom, jak zabránit incidentům fotbalových chuligánů na stadionu. Sobotní zápas mezi Baníkem a Spartou skončil zadržením třicítky lidí, chuligáni se dostali i mezi fanoušky s dětmi. Od té chvíle se znovu diskutuje o tom, jak zajistit bezpečnost na fotbalových stadionech. Mluví se o vstupenkách na občanský průkaz a návratu policie na stadiony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Areál na Bazalech | Zdroj: ČTK

„Jednali jsme s představiteli klubu a také s představiteli licenční komise fotbalového svazu. Vyhodnotili jsme celý incident a bavili se o podmínkách, které by měly stadion i pořadatelská služba pro příští ročník splňovat,“ říká náměstek primátora Ostravy za ODS Martin Štěpánek a pokračuje:

„Nyní vyhodnocujeme požadavky, které půjdou z fotbalového svazu, a zároveň si upřesňujeme pořadatelskou službu s představiteli fotbalového klubu. Není to úplně jednoduchá záležitost, narážíme na řadu legislativních i technických opatření, ale budeme se snažit o to, aby bezpečnostní parametry byly posíleny.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O tom, jak zajistit bezpečnost na fotbalových stadionech, mluvil na Radiožurnálu Martin Štěpánek, náměstek primátora Ostravy (ODS)

Pokud klub nesplní podmínky pro zesílení bezpečnosti, může mu hrozit i ztráta licence pro příští ročník fotbalové ligy.

„Dobíhá licence pro tento ročník, ten se rozhodně dohraje. Příští ročník bude zajímavě přepůlen na dvě části, protože předpokládáme, že pro jarní část už by měl být hotový nový městský stadion ve Vítkovicích, který by definitivně vyřešil veškeré bezpečnostní problémy, které dnešní stadion na Bazalech má,“ vysvětluje Štěpánek.

Konkrétní požadavky ze strany fotbalového svazu by se ostravští měli dozvědět nejpozději do poloviny května. Na řadu mezitím zcela jistě přijdou rychlé rekonstrukční práce na stadionu a další opatření.

Kapacita stadionu se sníží

„Budeme muset posílit bariéry, které oddělují jednotlivé sektory. To se dá udělat poměrně rychle. Velmi vážně uvažujeme o adresném tiketingu, který by měl znemožnit největším chuligánům vstup na stadion. Bohužel se pravděpodobně bude muset snížit kapacita stadionu, aby situace byla přehlednější a lépe zvládnutelná,“ dodává Štěpánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Knitl se zajímal o názory lidí na dění na stadionu Baníku

Ostravská radnice také podá kvůli výtržnostem při utkání Baníku se Spartou trestní oznámení. Bazaly jsou městským majetkem a vlajkonoši tam způsobili škodu kolem půl milionu korun.

I když je majetek města pojištěný, klub v rámci spoluúčasti platit bude. Navíc hrozí další sankce a pokuty. Už zítra začíná disciplinární řízení.

Ode dneška je také v prodeji omezený počet 250 vstupenek na páteční utkání s Bohemians. Klub mezitím společně s městem nechal potisknout osm tisíc triček s nápisem Fandím slušně. Jedno bude stát 20 korun a z výtěžku Baník posílí pořadatelskou službu.

Fanoušci Baníku odpovídaly na dělobuchy policistů vytrháváním sedaček | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Helena Šulcová, Martin Knitl, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme