Řidiče v Českých Budějovicích čeká letos 30 uzavírek, kvůli stavbám a rekonstrukcím

Českobudějovická radnice plánuje letos celkem 30 uzavírek na území krajského města. Důvodem jsou stavby a rekonstrukce. Uzavírky by měly být rozvržené do celého roku tak, aby ve stejnou dobu nebyla doprava blokovaná na několika místech současně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní omezení | Foto: František Tichý | Zdroj: Český rozhlas

V květnu a červnu bude například po dobu šesti týdnů omezen provoz v Mánesově ulici, kde je nutné opravit most přes řeku Malši (prosklený). Provoz tam zůstane v obou směrech, ale vždy jen v jedné polovině vozovky.

Nákladní auta už teď musí objíždět staveniště v Nových Hodějovicích. „Jednou z nejdůležitějších akcí je čtvrtá etapa zanádražní komunikace, která v současné době probíhá. Takže tam se teď realizuje výstavba okružní křižovatky v Nových Hodějovicích. Předpokládá se, že by to mělo být dokončeno do konce června,“ říká náměstkyně primátora Ivana Popelová (HOPB).

Momentálně tam funguje obousměrný provoz po provizorní panelové cestě pro osobní auta a pro autobusy. Nákladní doprava už ale musí po objízdné trase.

V létě uzavře radnice i část Mariánského náměstí kvůli rekonstrukci křižovatky s ulicí na Sadech. Termíny některých staveb ještě ale nejsou definitivní, protože v některých případech zatím neskončilo výběrové řízení.

Uzavřená je například ulice Karla IV. v samotném centru města. To ale není hlavní tah městem. Omezení dopravy je už teď například v ulici Oskara Nedbala u kasáren ve Čtyřech Dvorech. Tato ulice bude úplně uzavřená až v létě kvůli výměně asfaltu.

Úplnou uzavírku si vyžádá také oprava mostu v Rudolfově a v Hlinsku, nebo na druhé straně města - ulice Plavská ve směru na Nové Roudné.

Uzavírky se dotknou také Pražské třídy. A to hned dvakrát. V květnu tam budou měnit plynovod a přípojky. Tam se ale jen zúží pruhy a jinak zůstane provoz zachován.

V létě začne výměna asfaltu mezi ulicí Pekárenská a Strakonická/Nádražní - křižovatka u OBI. Oprava tam potrvá 6 týdnů. Zatím je jasné, že projedou autobusy. Kudy budou jezdit auta, v tom ještě radnice nemá jasno.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme