Krasobruslař Tomáš Verner nezvládl volnou jízdu a skončil desátý

Český krasobruslař Tomáš Verner nezvládl volnou jízdu na mistrovství světa v japonské Saitamě a celkově skončil na desátém místě. Z titulu mistra světa se radoval domácí Hanju.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Verner | Zdroj: ČTK

Tomáš Verner zajel na světovém šampionátu vynikající krátký program a před startem volných jízd mu patřila čtvrtá pozice. Útok na medaili se ale zkušenému krasobruslaři nepovedl, když zajel až patnáctou volnou jízdu. V celkovém pořadí se tak propadl až na desátou pozici.

„Jsem trochu zklamaný sám ze sebe, ale byl to skvělý zážitek. Nejlepší možná tečka, jak se rozloučit s bruslením. Před vyprodanou halou a se vztyčenou hlavou. V Japonsku mám spoustu fanoušků a bylo velice příjemné se s nimi takhle rozloučit,“ řekl Tomáš Verner, pro kterého to byla poslední volná jízda v závodní kariéře.

„Bylo tam trochu nostalgie, ale moc jsem si to nepřipouštěl. Volná jízda je velice náročná a každý je při závodě rád, když to má za sebou. Bohužel nevyšlo to podle představ, ale to se stává.“

První dvě místa opanovali japonští krasobruslaři. Titul mistra světa získal olympijský vítěz ze Soči Jazuru Hanju, který porazil o pouhých třiatřicet setin bodu krajana Tacukiho Mačidu, který byl v čele soutěže po krátkém programu.

Třetí příčku vybojoval Španěl Javier Fernández. Druhý český reprezentant Michal Březina pokazil už krátký program a po jeho skončení ze šampionátu odstoupil.

Mistrovství světa v krasobruslení v Saitamě (Japonsko):

Muži - konečné pořadí: 1. Hanju 282,59, 2. Mačida (oba Jap.) 282,26, 3. Fernández (Šp.) 275,93, 4. Kovtun (Rus.) 247,37, 5. Abbott (USA) 246,35, 6. Kozuka (Jap.) 238,02, ...10. Verner 223,14, Březina (oba ČR) odstoupil po krátkém programu.

Taneční páry - po krátkém tanci: 1. Cappelliniová, Lanotte (It.) 69,70, 2. Weaverová, Poje (Kan.) 69,20, 3. Péchalatová, Bourzat (Fr.) 68,20, 4. Chocková, Bates (USA) 67,71, 5. Ilinychová, Kacalapov (Rus.) 65,67, 6. Shibutaniová, Shibutani (USA) 63,55, ...27. Kubová, Novák (ČR) 50,43 - nepostoupili do volných tanců.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme