Prezident Zeman se sešel s možnými kandidáty na ústavní soudce

Prezident Miloš Zeman přijal možné kandidáty na ústavní soudce. S Tomášem Lichovníkem, Jiřím Nykodýmem, Vojtěchem Šimíčkem a Josefem Baxou mluvil o funkci ústavního soudce a o tom, jak by tato instituce měla fungovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident republiky Miloš Zeman | Zdroj: ČTK

Prezident se s lidmi, kteří by se mohli ústavními soudci stát, schází pravidelně. Jména skutečných kandidátů zatím ale nechce zveřejnit.

„Je zcela logické, že jména skutečných kandidátů jako obvykle sdělím nejdřív Senátu Parlamentu České republiky. Teprve potom se je dozví média,“ nechal se slyšet Zeman.

Prezident Soudcovské unie Tomáš Lichovník prý během schůzky nabyl dojmu, že by se mohli stát skutečnými kandidáty.

„S panem prezidentem jsme jednali o našich představách o výkonu funkce ústavního soudce, o fungování Ústavního soudu. Já jsem si sám pro sebe učinil závěr, že snad připadáme v úvahu jako kandidáti,“ doufá Lichovník.

Letos ve funkci skončí tři ústavní soudci - Stanislav Balík, Michaela Židlická a Ivana Janů.

V lednu letošního roku už prezident jmenoval dva ústavní soudce. Stali se jimi dvaasedmdesátiletý profesor trestního práva Jan Musil a třiašedesátiletý odborník na evropské právo Jiří Zemánek.

Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme