Anticenu Bludný balvan za matení veřejnosti získala lékařka, profesor i Petr Hájek

Český klub skeptiků Sisyfos dnes uděloval anticeny za matení veřejnosti. Jednu z cen si například odnesla lékařka, podle které očkování dětí oslabuje imunitu. Anticenu v podobě bronzového balvanu získal také Petr Hájek za magazín Protiproud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bludné balvany - cena Českého klubu skeptiků Sisyfos | Foto: Český klub skeptiků Sisyfos

Zlatý Bludný balvan porota udělila praktické lékařce Ludmile Elekové, která se orientuje na homeopatii. Tvrdí, že není nutné očkovat děti, protože vakcíny oslabují imunitu.

„Očkovat není nutné žádné děti. Byla bych ráda, kdyby lidé konečně pochopili, že je irelevantní bavit se o závažnosti nemoci jako o kritériu vhodnosti očkování. I u závažných nemocí platí, že očkování proti nim oslabí imunitu proti všem infekcím, včetně té, proti které se očkuje,“ řekla údajně Eleková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Anticeny Bludný balvan přiblížila členka spolku Sisyfos Lenka Přibylová

Ocenění si na Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy převzít nepřišla.

„Její antipropagace očkování je krajně nebezpečná, protože asi každý normální člověk si dovede představit, kolik závažných nemocí se podařilo vymýtit díky očkování,“ upozorňuje členka spolku Sisyfos Lenka Přibylová.

Kromě dalších udělili vědci bronzový balvan také kontrarevolučnímu magazínu Protiproud. Šéfredaktorem je Petr Hájek, bývalý mluvčí exprezidenta Václava Klause. Hájek získal anticenu Bludný balvan už v roce 2009 za odhalení darwinistů-marxistů a opic, z nichž naštěstí nepochází.

Nominace posílají lidé například e-mailem nebo poštou. Anticena se uděluje každý rok. Člověk, který mate veřejnost a je pro ni zároveň nebezpečný, má velkou pravděpodobnost, že Bludný balvan získá.

Veronika Sedláčková, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme