Česká Lípa přivítala mladé talentované moderátory z celého Česka

Česká Lípa opět po roce hostila mladé moderátorské talenty. Na sedmý ročník soutěže Mladý moderátor, kterou pořádá českolipská Základní škola Slovanka, přijeli účastníci z celé České republiky. Soutěžily děti od prvních tříd až po středoškoláky nad osmnáct let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězka soutěže Mladý moderátor Magdaléna Nešněrová | Foto: Tomáš Mařas | Zdroj: Český rozhlas

„Máme tady soutěžící z celé republiky. Jsou tu z Brna, Kutné Hory, Domažlic, Pardubic, máme tu i Hradec Králové. Máme tady zástupce, i když nesoutěží, z Ostravy, kteří se přijeli jenom podívat,“ vypočítává ředitel soutěže a zástupce ředitele Základní školy Slovanka Tomáš Policer.

„Jeden z našich porotců, dneska profesionální zpěvák, Pavel Calta je právě vítězem prvního ročníku Mladého moderátora," dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o 7. ročníku soutěže v moderování zjišťoval Tomáš Mařas

Kromě Pavla Calty v odborné porotě zasedl například i herec David Gránský nebo moderátorka Tereza Pergnerová.

„Zajímalo mě, jak to vypadá, a ve snech jsme si představovala, jak se soutěží v moderování. Nenašla jsem odpověď. Neuměla jsem si to představit. Tak teď už to vím," vysvětluje s úsměvem Tereza Pergnerová.

Děti soutěžily hned v několika disciplínách. Jednou byl třeba rozhovor, další pak komentování krátkého filmu, kterému chyběl zvuk.

„Chtěl jsem zkusit, aby mě ohodnotila odborná porota, jestli na takovouhle věc mám, nebo nemám," vysvětluje svoji motivaci k soutěžení Miloše Fialu, jeden z účastníků.

Vítězkou kategorie středoškoláků se nakonec stala Magdaléna Nešněrová, na velký úspěch se přitom necítila.

Tereza Pergnerová, jedna z porotců soutěže Mladý moderátor | Foto: Tomáš Mařas

„Měla jsem náladu úplně pod psa, žádný velký naděje jsem si nedávala. Byla jsem protivná a zatopená beznadějí, ale potom, když jsem přišla sem, tak se najednou všechno obrátilo. Říkala jsem si: to bude skvělý den, to bude úžasný,“ vysvětluje vítězka.

Soutěže se zúčastnilo bezmála šedesát dětí z celé České republiky. Jako jedno z možných témat příštího ročníku soutěže Mladý moderátor zvažují organizátoři moderování sportovních událostí.

Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme