Phelps se vrátí, věří Simona Baumrtová a trénuje na sezonu se třemi vrcholy

Americký plavec Michael Phelps ukončil kariéru před dvěma lety. Nyní ale podle deníku Chicago Tribune tráví čtyři až pět dní týdně tréninkem a chystá návrat. Předpokládá to i nejlepší česká plavkyně Simona Baumrtová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Phelps, držitel několika rekordů v plavání | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0, Karen Blaha

„Mám své zdroje a věřím, že se vrátí. Bavím se s jedním z jeho kolegů a myslím, že bude v plné síle,“ věří Simona Baumrtová.

Podle deníku Chicago Tribune se bude Phelps soustředit hlavně na kratší tratě. „Z dlouhých polohových závodů je unavený a chce se spíš koncentrovat na kratší tratě. Nejsou tak psychicky a fyzicky náročné a má na nich větší šanci,“ soudí plavkyně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se Simonou Baumrtovou mluvil ve vysílání Českého rozhlasu Michal Jurman

Olympijského hry v roce 2016 by měly být vrcholem kariéry i pro Baumrtovou, kterou v tomto roce čeká dlouhá sezona.

„Příprava je v plném proudu a za týden začne trénink na mistrovstí Evropy v Berlíně. Doufám, že tam překonám své české rekordy,“ těší se česká znakařka.

„Chtěla bych vybojovat medaili, ale obhajoba zlata bude hodně těžká. Dlouhý bazén je víc prestižní, ale doufám, že se mi to povede," věří česká mistryně Evropy z krátkého bazénu.

V zimě se koná mistrovství světa v krátkém bazénu. „Před dvěma lety jsem tam měla medaili a chci znovu atakovat nejvyšší příčky,“ připomíná Baumrtová minulé mistrovství v Istanbulu, kde získala bronz.

Simona Baumrtová, plavkyně | Foto: Šárka Ševčíková

Mistrovství Evropy se ale netradičně koná až v srpnu. Podepsalo se ti i do přípravy české plavkyně. „Rozdělili jsme sezonu na dvě části. První část končí a druhá začíná reprezentačním soustředěním v Pardubicích v půlce dubna,“ plánuje dvaadvacetiletá reprezentantka.

Třetím vrcholem dlouhé sezony bude mistrovství Evropy v krátkém bazénu, které se koná v lednu 2015. „Sezona bude třívrcholová a uvidíme, jak to bude vypadat, protože si neumím představit, jak budu trénovat přes vánoce,“ dodává se smíchem Simona Baumrtová.

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme