V případu zmizelého malajsijského letadla podle Američanů nic nenasvědčuje terorismu

Vyšetřování případu zmizelého malajsijského letadla podle amerických zákonodárců zatím nepřineslo žádné stopy o možném teroristickém pozadí. Po zmizelém Boeingu 777 pátrají dál letouny i plavidla z víc než dvou desítek zemí. Záchranáři se snaží najít černou skříňku dřív, než se vybijí její baterie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo, Malajsie, Boeing | Zdroj: Reuters

Dva vysoce postavení členové amerického Kongresu potvrdili, že během dosavadního vyšetřování se neobjevily stopy, které by svědčily o možném teroristickém pozadí.

Šéfové zpravodajských výborů Sněmovny reprezentantů i Senátu Mike Rogers a Dianne Feinsteinová uvedli, že zatím neexistují žádné důkazy o násilném činu.

Americké zdroje blízké vyšetřování už minulý týden uvedly, že FBI nezjistila nic zásadního během prověrky dat z leteckého simulátoru jednoho z pilotů.

Někteří američtí odborníci vyzývají vládu i armádu, aby Malajsii poskytly větší pomoc, včetně pátracích letadel či ponorek. Podle senátorky Feinsteinové by ale s žádostí musely přijít malajsijské úřady, které koordinují pátrací akce.

Let MH370 s 239 lidmi na palubě zmizel v noci na 8. března na cestě z Kuala Lumpuru do Pekingu. Po několika hodinách ve vzduchu se údajně zřítil do Indického oceánu. Vyšetřovatelé už dříve vyjádřili podezření, že letoun někdo záměrně odklonil tisíce kilometrů od plánované trasy. Spekuluje se o únosu či sabotáži, vyloučené nejsou ani technické problémy.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme