V Opavě hořel bytový dům. Devět lidí je zraněných, třináct skončilo na ulici

Požár dvoupodlažního bytového domu v Mostní ulici v Opavě v noci vyhnal na ulici více než tři desítky lidí. Většina se dostala ven po žebřících, další hasiči vytáhli z oken v prvním patře. Třináct z nich našlo azyl v evakuačním centru. Devět zraněných, včetně sedmi dětí ve věku od jednoho roku do deseti let, muselo do nemocnice. Nadýchali se kouře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v panelovém domě | Foto: Ladislav Bába

Požár vznikl v neděli kolem půl desáté večer. Hasiči ho dostali pod kontrolu během hodiny.

„Začalo hořet v přízemí a zplodiny se rozšířily i na chodbu. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na půl milionu korun. Příčina vzniku požáru je v šetření,“ řekl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Zraněné děti a osmačtyřicetiletý muž skončili v opavské nemocnici. Nejhůře dopadla padesátiletá žena, kterou záchranáři převezli vrtulníkem do Ostravy. Už je ale mimo ohrožení života.

„Z postiženého domu byla vynesena s poruchou vědomí. Po prvotním ošetření jsme ji letecky transportovali do městské nemocnice v Ostravě na pracoviště hyperbarické komory,“ upřesnil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Bez střechy nad hlavou zůstalo celkem 13 lidí, z toho 8 dětí. Všichni jsou teď v evakuačním centru.

„V tuto chvíli nemáme žádné volné byty, ale jednáme například s azylovým domem a pracovníci sociálních služeb zjišťují, zda evakuovaní lidé mají možnost bydlet třeba u známých, případně zda by jim nevadilo, kdybychom jim dočasně našli bydlení mimo území Opavy,“ dodal Ondřej Skácel z opavského magistrátu.

Martin Knitl, Jana Jeckelová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme