Pokračují změny ve vedení Ředitelství silnic a dálnic. Skončil pověřený ředitel Mayer

Ve vedení Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes skončil pověřený ředitel Jiří Mayer. Nahradil ho IT expert Jan Kubiš, který si má vytvořit vlastní tým expertů. Mayer vedl ŘSD od letošního února, kdy skočil generální ředitel Pavel Kočica.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr dopravy Antonín Prachař z hnutí ANO | Foto: ČTK

„Kubiš má dostatečné znalosti z nastavování systémů a generální ředitel (ŘSD) má být člověk, který je schopný manažerské úlohy,“ uvedl ministr dopravy Antonín Prachař (ANO).

Nový šéf si podle něj kolem sebe dokáže vybudovat nový tým odborníků, což je důvod, proč do čela organizace nejmenoval stavaře, ale ekonoma a manažera.

Původně měl Mayer ŘSD řídit do konce dubna. Do té doby měl být hotový personální audit, na jehož základě se mělo změnit celé vedení této státní příspěvkové organizace.

Generální ředitelé ŘSD
únor - březen 2014: Jiří Mayer (pověřený)
říjen 2013 - únor 2014: Pavel Kočica
květen 2012 - říjen 2013: David Čermák
září 2011 - květen 2012: René Poruba (pověřený)
srpen 2010 - září 2011: Jiří Švorc
2007 - srpen 2010: Alfred Brunclík
2007: Michal Hala (pověřený)
2002 - 2007: Petr Laušman
2001 - 2002: Pavel Havíř
2001: Petr Laušman (pověřený)
1997 - 2001: Jaroslav Čipera

Rozsáhlé personální změny odstartoval spor bývalého vedení Ředitelství silnic a dálnic v čele s Kočicou a odvolané šéfky Úseku pro kontrolu kvality staveb Miloslavou Pošvářovou.

Ta během svého působení poukazovala na chyby a možnou korupční činnost ve vedení organizace. Po svém odvolání v polovině ledna získala Pošvářová podporu současné vlády. Prachař původně oznámil, že s Pošvářovou na ŘSD počítá.

Její podmínkou návratu ale bylo odvolání velké části vedení ŘSD včetně Mayera. Tito lidé ve vedení ŘSD jsou podle ní nedůvěryhodní.

Nakonec se Pošvářová do vedení organizace nevrátila a zhruba měsíc externě pracovala jako Prachařova poradkyně. I tuto funkci nakonec opustila s tím, že v současného ministra dopravy ztratila důvěru.

Jako externí poradkyně prý nedostávala žádné úkoly, k ukončení spolupráce přispěl i případ údajné pomluvy, kdy měl Prachař ministryni spravedlnosti Heleně Válkové říct, že Pošvářová během působení na ŘSD kradla. Ministr tato tvrzení odmítl.

ČTK, Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme