Kvůli opravě silnice je na tři týdny uzavřený most přes Labe v Nymburce

Most přes Labe v Nymburce je od rána uzavřený pro veškerou dopravu. Uzavírka potrvá až do 20. dubna. Důvodem je oprava povrchu vozovky. Náročné tři týdny kvůli tomu čekají řidiče i některé cestující, kteří za prací nebo do školy dojíždí autobusy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nymburk

Nymburk | Foto: Marián Vojtek

Městské autobusy budou po dobu uzavírky jezdit jen v úseku Náměstí - Lokomotivní depo. Linkové spoje od Sadské, Poděbrad a Peček běžně vedené přes dotčený úsek budou mít do 20. dubna konečnou zastávku na Zálabí.

Cestující, kteří z Nymburka pokračují dál vlakem, mají možnost využít linku náhradní autobusové dopravy. Zavedena je mezi Hálkovým divadlem v centru a autobusovým stanovištěm u nádražní budovy Českých drah a jízdné se na ní platit nebude. Ze Zálabí k divadlu se dostanete po lávce pro pěší.

Řidiči, kteří se chtějí do centra města dostat autem, mají několik možností. Do Nymburka mohou přijet například od Poděbrad podél řeky. To se dostanou až na náměstí. Oficiální objízdná trasa je obousměrně vedena přes obchvat. Takže, ať řidiči jedou od Kolína nebo Mladé Boleslavi, mohou se Nymburku úplně vyhnout a ušetřit tak čas.

Ředitelství silnic a dálnic chce most opravit ještě předtím, než ho oficiálně předá Středočeskému kraji. Převod mostu, části Boleslavské třídy a Kolínské ulice má už papírově zelenou. Ze silnice v centru se tak brzy stane komunikace II. třídy. Stát bude dál spravovat obchvat, který je už několik let v provozu a na který se přesunula velká část tranzitní dopravy.

Z centra v dohledné době zmizí většina kamionů

Až most přejde do vlastnictví kraje, centrum Nymburka by se mělo zbavit velké většiny kamionů, které teď přes náměstí projíždějí. Nově do města nebudou moci až na výjimky vjet nákladní auta od Kolína a Mladé Boleslavi delší než 12 metrů. Jejich řidiči si teď často přes Nymburk zkracují cestu, i když mohou už několik let využít obchvat.

Středočeský kraj a radnice tomu chtějí zamezit. Podle nymburského místostarosty Pavla Fojtíka z TOP 09 mimo jiné proto, že těžká auta ničí významné historické památky. V případě nymburského náměstí hlavně Mariánský sloup, který momentálně prochází rozsáhlou restaurací. „Při odkrývání byly zjištěny velké statické poruchy a je to vlastně od těch otřesů,“ říká místostarosta.

Velké většiny kamionů by se centrum Nymburka mělo zabavit někdy během letních prázdnin.

Byl otevřen obchvat Nymburka, tamní obyvatelé jsou spokojeni | Foto: Pavel Pavlas

Zvětšit mapu

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme