Fotbalová asociace chce při vulgaritách fanoušků přerušovat zápasy

Při výtržnostech, jaké provázely nedávný zápas fotbalistů Sparty v Ostravě, by se nemělo utkání dohrát. Fotbalová asociace má během deseti dnů vydat manuál pro delegáty a rozhodčí, kteří by podle něj neměli váhat podobně problémové duely předčasně ukončit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výtržnosti během utkání mezi Baníkem Ostrava a Spartou Praha | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

„V případě, že na ligových stadionech bude docházet k podobným excesům, jaký jsme viděli v Ostravě, tak by měly být zápasy nekompromisně ukončeny. Předčasné ukončení zápasu ovšem neznamená kontumaci,“ vysvětlil smysl chystaného manuálu místopředseda Fotbalové asociace ČR Dušan Svoboda.

Podle návrhu by měl být zápas přerušen i v případě, že v jeho průběhu dojde k nenávistným projevům fanoušků verbálně či prostřednictvím transparentů,

Jde o důsledek posledních událostí na českých stadionech. Při ligovém duelu mezi Spartou a Plzní domácí příznivci po celý zápas verbálně útočili na plzeňského obránce Davida Limberského. Mimo jiné vyvěsili transparent s nápisem „Limberský, chcípni“, za který Sparta následně dostala pokutu.

Také v utkání mezi Baníkem Ostrava a Spartou se kromě řádění chuligánů objevil transparent, který vulgárně urážel pražský celek. Přerušovat zápasy by rozhodčí měli i v případě antisemitských a rasistických pokřiků.

Jan Kaliba, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme