Lobbista Ivo Rittig je údajně v Monaku, jeho advokátka to nekomentovala

Ivo Rittig, kterého policie obvinila z praní špinavých peněz v kauze předražených jízdenek pro pražskou MHD, je údajně ve svém trvalém bydlišti v Monaku. Podnikatel to prý oznámil na svém twitterovém účtu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie obvinila a zadržela vlivného lobbistu Ivo Rittiga /na snímku ze září 2013/ | Foto: ČTK

Ivo Rittigovi soud před několika dny vrátil cestovní doklady. Podle zpravodajského serveru Aktuálně.cz je nyní lobbista v Monaku.

Rittigova advokátka Karolína Babáková Českému rozhlasu řekla, že neví, kde se pohybuje. „Nemám podrobný přehled o tom, kde se můj klient pohybuje. Ale je to pravděpodobné, že tam odcestoval, nebo že tam v nejbližších dnech určitě odcestuje,“ uvedla.

„Každopádně vždycky cestoval mezi Prahou a Monakem a myslím, že to tak bude i nadále,“ dodala Babáková.

Už před časem uvedla, že v případě, že Rittig odcestuje do zahraničí a policie to bude potřebovat, do České republiky se vrátí.

Ivo Rittig, jeho obchodní partner Peter Kmeť, někdejší jednatel tiskárny Neograph Jan Janků a advokáti z kanceláře MSB Legal David Michal a Marek Stubley čelí od února obvinění z praní špinavých peněz v souvislosti s nevýhodnou smlouvou na výrobu jízdenek pro pražský dopravní podnik. V případě prokázání viny jim hrozí tři až osm let vězení či propadnutí majetku.

bre, Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme