Fotbalová asociace chce od nové sezony seznamy problémových fanoušků

Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta by chtěl od příští sezony zavést seznamy problémových fanoušků, kteří by se měli hůře se dostávat na stadiony. Uvedl to po středečním jednání na ministerstvu vnitra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při zápase Baníku se Spartou létaly mezi fanoušky sedačky, světlice i kameny | Foto: ČTK

Podle ministra Milana Chovance je problém v tom, že český fotbal nic podobného zatím nezavedl a kluby neumí důsledně kontrolovat, koho na stadiony pouští.

„Zatím bychom nešli cestou adresného ticketingu pro všechny fanoušky, ale kluby by se mohly pokusit o vytvoření databáze problematických fanoušků. Právě kluby jim mohou zabránit ve vstupu na stadion. K tomu ještě přizveme Úřad na ochranu osobních dat, aby nedošlo k nějaké kolizi,“ řekl Chovanec

Zvýšením odpovědnosti policistů se problém s chuligánstvím při ligových zápasech rozhodně řešit nebude.

„Zastávám názor, že police je při zabezpečení bezpečnosti při fotbalových utkáních aktivní. Policisté jsou přítomni přímo na stadionu, v areálu je velín. Ten zápas hlídá, vyhodnocuje porušení veřejného pořádku nebo porušení zákona,“ uvedl ministr vnitra.

„O tom, že by policie na stadionu trhala lístky a zabezpečovala pořadatelskou službu, nemůže být ani řeč,“ dodal Chovanec.

Na zasedání zároveň padla dohoda o vytvoření pracovní skupiny, která má mimo jiné za úkol vyhodnotit, jestli je stávající legislativa pro boj s chuligány dostatečná.

Jan Kaliba, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme