Hokejisté Třince v prvním semifinále porazili Zlín, Kometa vyloupila Spartu

Hokejisté Třince vykročili do semifinálové série se Zlínem přesvědčivou výhrou 4:0, o které rozhodli čtyřmi góly ve druhé třetině. Naopak výhody domácího prostředí nevyužila Sparta. Vítěz základní části v úvodním duelu prohrál s Kometou Brno 2:5.

Hráči třince (zleva) David Nosek, Martin Růžička, Radek Bonk a Vojtěch Polák se radují z první branky | Zdroj: ČTK

Klíčem Třince k úvodnímu vítězství v sérii se staly přesilové hry. Při čtvrté početní výhodě poslal Oceláře do vedení sekundu před koncem Marušákova trestu Trončinský.

Ve 26. minutě Zlín při oslabení špatně střídal a Růžička i díky pohotové přihrávce gólmana Hrubce své sólo od modré čáry proměnil bekhendovou kličkou. Třetí gól přidali domácí o pět minut později, kdy osamocený Polák překonal gólmana Štůralu bekhendovým blafákem.

Třetinu snů Oceláři vyšperkovali tři minuty před jejím koncem další lahůdkovou kombinací. Po sérii křížných přihrávek a Polákově střele už zlínský brankář vytahoval puk ze své branky počtvrté.

Kometa uštědřila Spartě lekci z produktivity

Kometa se v holešovické aréně dostala do vedení ve 14. minutě, kdy se po přečíslení dva na jednoho dostali Zohorna s Pivkem a zajistili Kometě vedení. Sparta i po obdržené brance aktivnější, jenže místo vyrovnání přišla druhá trefa hostů.

Zmatku před Pöpperlem využil do prázdné branky zakončující Tomáš Svoboda. Až poté se Spartě podařilo proměnit jednu z řady šancí, padesát sekund po druhém zásahu Komety snížil Jaroslav Hlinka. A vítěz základní části mohl i vyrovnat, ale střeleckou převahu nezúročil.

Naopak potřetí inkasoval. Brněnští hráči se dostali do dalšího přečíslení dva na jednoho a Kováčik v 35. minutě překonal Pöpperleho potřetí.

Osm minut před koncem utnul naděje Pražanů svým druhým gólem v zápase Zohorna. Sparta sice ještě v přesilovce pět na tři umocněné odvoláním brankáře snížila, v pokračující klasické výhodě ale zpečetil výhru Komety 5:2 střelou do prázdné branky Hruška.

Obě série pokračují druhými zápasy ve čtvrtek.

Semifinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Trončinský (D. Nosek, Martin Růžička), 26. Martin Růžička (Polák, Hrubec), 31. Polák (Bonk, D. Květoň), 37. Polák (Rákos, D. Nosek). Rozhodčí: Hodek, Hradil - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. Diváci: 4402. Stav série: 1:0.
Třinec: Hrubec - D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí, od 38. navíc Matyáš - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, Polák - D. Květoň, Rákos, Matuš - Rufer, Peterek, Hrňa. Trenéři: Kalous a Varaďa.
Zlín: Štůrala - Zámorský, Urbanec, Marušák, Kotvan, Řezníček, Horák - Honejsek, Čajánek, Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Melenovský, Kubiš - Okál, Holík, Čech. Trenéři: Rost. Vlach a Jurik.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 28. J. Hlinka (Piskáček, P. Ton), 56. Buchtele (Pilař, P. Ton) - 14. H. Zohorna (Pivko), 27. T. Svoboda (Vondráček, Kempný), 35. Kováčik (J. Káňa II, V. Němec), 52. H. Zohorna (Pivko, Kováčik), 57. J. Hruška. Rozhodčí: A. Jeřábek, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 9812. Stav série: 0:1.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Krejčík, Philipp, Kubát, od 21. navíc Polášek - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Simon, I. Rachůnek - Forman, Přibyl, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.
Brno: Čiliak - Miller, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - Jakub Svoboda, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - H. Zohorna, Raška, Pivko - Vondráček, Koreis, Burian. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Radim Sajbot, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít