Poštu ve Velkých Kuněticích prohledává policie, v noci ji přepadl ozbrojený muž

Policisté dnes ráno zasahovali při vloupání do pošty ve Velkých Kuněticích na Jesenicku. Do budovy se dostal muž se střelnou zbraní a zabarikádoval se tam. Do odlehlé obce u hranic s Polskem dorazila i zásahová jednotka. Žádného lupiče už ale nenašla. Nyní kriminalisté ohledávají místo činu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie vyšetřuje vloupání do pošty ve Velkých Kuněticích | Foto: Ivo Opletal

Lupič vnikl do budovy pošty ve Velkých Kuněticích brzy ráno. Podle všeho spustil alarm a na místo vyrazila okamžitě hlídka policie.

„Na centrále v dohledovém centru se rozezněl kolem šesté hodiny ranní alarm s tím, že kdosi se pravděpodobně vloupal na malou poštu ve Velkých Kuněticích v okrese Šumperk. Vyrozuměli jsme Policii ČR. S největší pravděpodobností na poště ještě nebyl nikdo z našich lidí,“ popsal ráno mluvčí České pošty Ivo Mravinac.

Pachatel na policejní hlídku prý i střílel. „Podle mých informací a podle toho, co jsem slyšel od občanů, se u budovy střílelo někdy nad ránem. Tedy kolem třetí hodiny či o půl čtvrté,“ řekl Českému rozhlasu starosta Velkých Kunětic Jiří Neuman.

Nikdo z policistů ale nebyl zraněn. Policisté proto povolali zásahovou jednotku. „Policie uzavřela veškeré komunikace, místní komunikace a okolí objektu pošty a zásahová jednotka prošla budovu pošty a už tam nikoho nenašla,“ uvedl starosta.

Kriminalisté nyní na místě hledají stopy. Pomáhá jim i služební pes a detektor kovů. Způsobené škody pošta ještě vyčíslené nemá.

„Škody určitě nebudou značné. Zatím nemáme informaci o tom, jestli došlo ke zcizení peněz. Pokud tam pachatel vnikl do trezoru, pokud by k nějakým penězům přišel, tak by to bylo opravdu velmi málo. Protože zvlášť na malých poštách podle přísných bezpečnostních předpisů peníze přes noc nemohou zůstávat ,“ vysvětlil Marvinac.

Velké Kunětice je odlehlá obec ležící na hranicích s Polskem, má asi 600 obyvatel.


Zvětšit mapu

Jakub Šídlo, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme