Oprava klášterů v Českém Krumlově by mohla brzy začít. Radnice už vybrala firmy

Kláštery v historickém centru Českého Krumlova jsou o krůček blíže opravě. Na podpis smlouvy se stavebními firmami ale musí radní ještě týden počkat. Projekt na revitalizaci klášterů provází od začátku průtahy. Město by mohlo čerpat dotaci, podmínkou je ale dokončení prací do poloviny příštího roku. Stavební firmy proto musí začít co nejdříve.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český Krumlov plánuje opravy klášterů. Hotové mají být v červnu 2015 | Foto: Ministerstvo kultury

Českokrumlovští radní vybrali tento týden dvě firmy, které mají opravit klášter minoritů a klášter klarisek. Čeká je nelehký úkol, protože za posledních přibližně sto let nikdo kláštery neopravoval ani neudržoval.

„Celý projekt je návrat památek do života kulturního, společenského Českého Krumlova,“ říká zastupitelka Jitka Zikmundová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kláštery v historickém centru Českého Krumlova jsou o krůček blíže opravě, radnice už vybrala firmy. V Českém Krumlově natáčel redaktor Martin Pokorný.

První výběrové řízení před dvěma lety skončilo nezdarem a radnice narychlo vypsala loni na podzim novou soutěž. Podle starosty Dalibora Cardy jde teď všechno podle plánu.

„Výběr byl rychlejší, než jsme předpokládali. Všechny firmy vysvětlily naše dotazy dostatečně, takže jsme nemuseli dávat žádné doplňující otázky,“ popisuje.

Cílem projektu za celkem 320 milionů korun je proměna klášterů na společenské centrum.

„Jsou to památky, jsou přímo v centru historického města, v zóně UNESCO. Takže ten plán je zejména k vzdělávacím a kulturním účelům. Je tam třeba centrum barokního umění, řemesla, vzdělávací aktivity, různé workshopy,“ vysvětluje Jitka Zikmundová.

Smlouvy ale ještě podepsané nejsou. Radnice musí počkat do konce příštího týdne, zda se některá z konkurenčních firem neodvolá proti výsledku výběrového řízení.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme