Jindřichohradečtí hokejisté zakončí sezonu Memoriálem Jana Marka

I když už hokejistům sezona oficiálně skončila, v Jindřichově Hradci vyjedou na led i o nastávajícím víkendu. Poslední akcí před tím, než se led rozpustí, pro ně bude Memoriál Jana Marka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejista Jan Marek | Foto: Wikipedia, Creative Commons Attribution 3.0 Unported, Sergei Terentiev

Na zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci je i na konci sezony živo. Mladší dorost tu trénuje na druhý ročník memoriálu.

„Hrával tady juniorskou extraligu. Odcházel do Třince, když mu bylo necelých 19 let,“ vzpomínají na střídačce bývalý kouč Jana Marka Jan Hanzálek se současným trenérem dorostu Milanem Dančišinem.

„Znám Honzu Marka z pozice rozhodčího. Zažil jsem ho jednak v Jindřichově Hradci, když tady trávil juniorská léta, a později jsme se potkali, když hrával za Spartu. Mám na něj jen ty nejlepší vzpomínky, vždycky byl kamarádskej a byl to fajn kluk. Je ho škoda,“ dodává Milan Dančišin.

Přehrát

00:00 / 00:00

S organizátory Memoriálu Jana Marka mluvila reportérka Lucie Hochmanová

Druhý ročník Memoriálu Jana Marka má připomenout památku tragicky zesnulého reprezentanta, odchovance jindřichohradeckého Vajgaru. Řada kluků, kteří se právě při tréninku prohánějí na ledu, si na Jana Marka vzpomíná a hrát podobný turnaj je pro ně čest.

„Určitě, protože Honza Marek byl výborný hokejista a taky jsem se s ním trochu znal,“ přikyvuje střední útočník Josef Baxa.

V turnaji se utká pět týmů ze tří zemí

Víkendového Memoriálu Jana Marka na jindřichohradeckém stadionu se zúčastní pět mužstev. „Bude to německý tým EV Regensburg, který loni turnaj vyhrál, pak jsou to Oceláři Třinec, kde Honza Marek vstupoval do velkého hokeje, Rytíři Kladno, což je velký pojem v českém hokeji, dále rakouský Linz a pořádající KLH Vajgar,“ vypočítává organizátor turnaje Jan Hanzálek.

Jednal i se dvěma ruskými kluby, ve kterých Jan Marek hrál, ty se mu ale do Jindřichova Hradce přivést nepodařilo.

Druhý ročník Memoriálu Jana Marka začne na jindřichohradeckém zimním stadionu v sobotu v devět hodin zápasem domácího Vajgaru s Regensburgem. Výsledky turnaje by měly být známé v neděli kolem osmnácté hodiny.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme