Šéf OSN Pan Ki-mun požádal Česko o vyslání vojáků do Středoafrické republiky

Generální tajemník OSN Pan Ki-mun dnes požádal premiéra Bohuslava Sobotku o vyslání českých vojáků do připravované mise OSN ve Středoafrické republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pan Ki-mun a Bohuslav Sobotka | Foto: Filip Jandourek

„V případě Středoafrické republiky jsem hluboce zneklidněn násilnostmi, kterým čelí civilní obyvatelstvo. Dělám vše pro to, abych zmobilizoval efektivní mezinárodní odpověď,“ uvedl generální tajemník OSN Pan Ki- mun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návštěvu šéfa OSN Pan Ki-muna v Praze sleduje zpravodaj Jaromír Marek

Českého premiréra požádal, aby zvážil účast v mírových operacích ve Středoafrické republice. Bohuslav Sobotka (ČSSD) zadal ministerstvu obrany, aby věc posoudilo.

Šéf resortu Martin Stropnický z hnutí ANO přislíbil, že možnost českého zapojení bez odkladu projedná s ministerstvem zahraničí a generálním štábem armády.

Univerzita Karlova ocenila šéfa OSN Pan Ki-muna za podporu spolupráce národů

Číst článek

Střety mezi muslimy a křesťany už připravily ve Středoafrické republice o život stovky lidí a témeř milion dalších vyhnaly z domovů.

Pan Ki-mun měl ráno přednášku na Univerzitě Karlově, kde zároveň dostal zlatou medaili za podporu spolupráce a vzájemného porozumění národů.

OBRAZEM: Pražská protipovodňová opatření by měla být příkladem, míní Pan Ki-mun

Číst článek

Jaromír Marek, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme