Ostravané mohou hlasovat o proměně Lesoparku Benátky, vedou sportovní aktivity

Ovlivnit proměnu Lesoparku Benátky v Ostravě mohou stále i obyvatelé města. Vybírat mohou z téměř 60 projektů, a to až do konce dubna. Největší zájem prozatím vzbudily hlavně sportovní aktivity, a to in-line a běžecký okruh, cyklostezky či sportovní areál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proměna lesoparku Benátky

Proměna lesoparku Benátky | Foto: MS architektura a design

Lesopark Benátky na rozhraní mezi ostravskými městskými obvody Mariánské Hory a Nová Ves existuje přes 100 let. Tvář parku ale v současné době vytváří neudržovaný porost, rozpadlý pavilonek s pramenem či opuštěné zahrádky.

Město má za cíl udělat z Benátek a jeho širokého okolí novou relaxační zónu. Obnova zanedbané lokality má přijít celkem na asi 2 miliardy korun, proto chce město rozsáhlé území obnovovat postupně.

„Je jasné, že v nejbližších letech město nebude mít dvě miliardy, aby opravilo tak rozsáhlé území. Takže my vytvoříme nějakou diskusi ve městě a to, o co bude mít veřejnost největší zájem, to vybereme a zrealizujeme,“ uvedl ostravský primátor Petr Kajnar.

Město chce na obnovu lokality využít finanční zdroje z Evropské unie.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme