Na Dole Darkov zahynul zaměstnanec OKD, ve firmě jde letos už o třetí oběť

Na povrchovém pracovišti Dolu Darkov v Karviné zahynul v sobotu v noci 41letý zaměstnanec OKD. Neštěstí se stalo na ohlubni jámy při výměně těžního lana skipového zařízení. Letos při práci v OKD zemřeli už tři lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důl Darkov

Důl Darkov | Foto: ČKD Praha DIZ

Nehoda se stala v sobotu ve 23.40. Na místo byl ihned povolán důlní a lékařský výjezd Hlavní báňské záchranné stanice, lékař však mohl už jen konstatovat, že pracovník je mrtev.

„Příčiny této mimořádné události nyní šetří komise odborníků složená ze zástupců Obvodního báňského úřadu v Ostravě, vedení Závodu Důl Karviná, společnosti OKD a odborových organizací ve spolupráci s Policií ČR,“ uvedl mluvčí těžební společnosti OKD Marek Síbrt.

Počet úrazů v dolech OKD podle něj každoročně klesá. „Zatímco v roce 2005 jich společnost registrovala 869, v roce 2013 šlo o 208 úrazů,“ říká Síbrt. Oproti roku 2012, kdy se v OKD stalo 238 úrazů, představoval loni pokles o 12 procent.

Přesto letos zahynuli v OKD už tři lidé. Ve čtvrtek 27. března zahynul 42letý horník při závalu v Dole Karviná. V únoru zemřel 60letý zaměstnanec v areálu úpravny uhlí Dolu ČSM. Příčina tohoto neštěstí zatím není známa, muž ležel mrtev pod vrstvou uhlí v jednom z naložených vagonů.

ČTK, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme