Reportáž o životě homosexuálních párů v Polsku zaujala, zpravodaj ČRo bojuje o Novinářskou cenu

Zpravodaj Českého rozhlasu v Polsku Petr Vavrouška bojuje o cenu veřejnosti v soutěži Novinářská cena 2013. Jeho reportáž o odporu Polska k registrovanému partnerství totiž přesvědčila českou část poroty, která ho spolu s dalšími nominovala do finálové desítky prací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Vavrouška, zpravodaj v Polsku | Foto: Khalil Baalbaki

Vavrouškova reportáž soutěží v kategorii, která oceňuje příspěvek s největším společenským dopadem nebo zásadním přispěním k posílení práv občanů. Porota ji vybrala ze 400 žurnalistických příspěvků od téměř 280 autorů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Těžkosti homosexuálních párů v Polsku. To se zatím ani nepřiblížilo přijetí zákona o registrovaném partnerství. Až 20 procent homosexuálů v Polsku je ročně vystaveno nějakému násilnému chování. Připravil Petr Vavrouška.

Petr Vavrouška v reportáži popisuje těžkosti homosexuálních párů v Polsku. To se zatím ani nepřiblížilo přijetí zákona o registrovaném partnerství.

S lidmi v homosexuálním svazku se tak nepočítá v dědickém řízení, v nemocnicích jim neposkytnou informace, nemůžou organizovat pohřeb svého partnera. Navíc v zaměstnání cítí gayové a lesby zřetelnou diskriminaci. Až pětina homosexuálů v Polsku je každý rok vystavena nějaké formě násilného chování.

Petr Vavrouška - Foto: Vladimír Staněk

Novinářská cena 2013 ocení nejlepší práce loňského roku v deseti žánrových kategoriích tištěné, audiovizuální a online žurnalistiky. O každé kategorii rozhodují samostatné poroty složené z uznávaných osobností z médií, ale i neziskového, akademického a kulturního sektoru.

Mezi letošními porotci je tak například slovenský sociolog Martin Bútora, vědkyně Helena Illnerová, korespondent BBC Rob Cameron i reportér Tom Nicholson, který odhalil korupční kauzu Gorila na Slovensku.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme