Bývalý šéf brněnských strážníků popřel, že by zahlazoval přestupky známých

Až rok vězení hrozí bývalému řediteli brněnských strážníků Jaroslavu Přikrylovi. Městský soud začal projednávat kauzu, ve které je obžalován ze zneužití pravomoci. Dopravní přestupky svých známých měl v jedenatřiceti případech vyřešit domluvou, přestože mohli dostat pokutu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý ředitel Městské policie v Brně Jaroslav Přikryl | Zdroj: ČTK

Jaroslav Přikryl svou vinu popřel. Podle něj udělala chybu jeho podřízená, která do systému zadala pod jeho jménem vyřešení přestupku domluvou. Žena má vypovídat jako svědkyně, stejně jako Přikrylův bývalý náměstek Milan Šimon.

„Se svou hlavou si myslel, že mu to projde. Kromě domluv, které poslal, tam jsou ještě další věci. Třeba botičky nebo rychlost,“ říká Milan Šimon, svědek a exnáměstek ředitele brněnské městské policie.

U policie už nepracuje

Už v únoru Přikryl přišel o funkci šéfa strážníků, protože byl odsouzen za neoprávněný přístup do informačního systému městské policie. V současné době už ani není ani jejím zaměstnancem.

„Ve čtvrtek ukončil pracovní neschopnost a v pátek s ním byl rozvázán pracovní poměr,“ potvrzuje mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

U soudu dnes měli svědčit ještě tři lidé, ale kvůli dlouhé výpovědi obžalovaného se na ně nedostalo. Hlavní líčení bude pokračovat v květnu.

Vlasta Gajdošíková, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme