Plzeň přivítá oblastní kolo festivalu Porta, nabídne soutěž i večerní program

Už třetí rok za sebou přivítá Plzeň oblastní kolo festivalu Porta. Tradiční akce nabídne souboj mezi interprety o postup do národního finále, ale i večerní program se zajímavými hosty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxmeni | Foto: Jan Zejda

„Porta je soutěžní festival s obrovskou tradicí. Je věnován folkovým, country a trampským žánrům, ale v poslední době i příbuzným odvětvím,“ představuje Portu její organizátor Jan Eret.

Letos našel festival útočiště v Saloonu Roudná, kde 12. dubna změří síly soutěžící a večer od 19 hodin vystoupí i mnoho zajímavých hostů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o plzeňské Portě zjišťoval Adam Vlček

„Ve večerním programu vystoupí kromě vítězné kapely či písničkáře další tři zajímavá uskupení. Hlavními hosty budou Jiří Bílý a Michal Rörich. Večer zakončí známé duo Komáři,“ zve diváky Eret, který se na pódiu představí také.

Jako ochutnávka bude od 11 hodin soutěžní program. A rozhodně bude i zde o co stát. „Účastní se ho dvě desítky kapel, které jsou na velmi vysoké úrovni. Budou mezi sebou soutěžit o vítězství a postu v autorské a interpretační portě,“ říká organizátor akce.

Vítěz postoupí do národního finále, které přivítají už potřetí za sebou Řevnice u Prahy.

Téměř padesátiletá tradice

První ročník se uskutečnil už v roce 1967, kdy se parta kamarádů rozhodla založit festival country a trampské hudby. První výrazný zápis v historii Porty zaznamenala Plzeň v roce 1981, kdy poprvé hostila národní finále.

V lochotínském amfiteátru tehdy sledovalo večerní koncert několik tisíc lidí a právě Plzeň se stala dějištěm národního finále i na dalších 10 let. Po roce 91 došlo k úpadku, obliba Porty v Plzni je ale opět na vzestupu.

„Před třemi lety se domluvilo střídání s Březovou u Sokolova a před dvěma lety byla pro obrovský zájem stanovena Západočeská oblast a oblast Poohří. Od letošního roku můžeme festival čekat každý rok,“ vysvětluje organizátor plzeňské přehlídky.

Vojtěch Man, Adam Vlček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme