Basketbalistky USK Praha mají blízko k semifinále Euroligy

Hráčky ZVVZ USK Praha vstoupily vítězně do závěrečného turnaje Evropské ligy. V poslední čtvrtině hráčky českého týmu otočily zápas s francouzským Bourges a vyhrály 56:51.

Američanka Kia Vaughanová ve žlutém dresu USK Praha

Američanka Kia Vaughanová ve žlutém dresu USK Praha | Zdroj: ČTK

Od úvodu utkání dominovaly na palubovce obrany obou týmů. USK se sice podařilo jít do šestibodového vedení, francouzský tým ale zápas otočil.

Do poslední čtvrtiny šly basketbalistky Bourges s šestibodovým vedením a zdálo se, že jim neuteče výhra, pak ale tříbodový pokus Michaely Stejskalové nastartoval obrat. Díky skvělé obraně a zpřesněné střelbě nakonec pražský tým vyhrál 56:51.

Nejlepší hráčkou českých mistryň byla Američanka Kia Vaughnová, která zaznamenala 18 bodů a patnáct doskoků.

Postup do semifinále Euroligy si mohou hráčky českého týmu zajistit už v úterý, kdy se utkají s Orenburgem. Ten v úvodním zápase prohrála s favoritkami skupiny z Jekatěrinburgu 47:80.

Finálový turnaj Evropské ligy basketbalistek v Jekatěrinburgu - čtvrtfinálové skupiny:
Skupina B:
ZVVZ USK Praha - Bourges 56:51 (12:11, 27:26, 37:43)
Nejvíce bodů: Vaughnová 18, Robinsonová 10, Elhotová 8, Vítečková 6 - Miyemová 18, Leedhamová 9, Dumercová 7. Fauly: 17:17. Trestné hody: 22/14 - 10/6. Trojky: 2:3.

Jekatěrinburg - Orenburg 80:47.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít