Barbora Špotáková je v plném tréninku, závodit začne v červnu

Dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková je deset měsíců po porodu v plném tréninku. Neodletěla sice se svou tréninkovou skupinou do Jihoafrické republiky, ale ideální podmínky jsou pro českou oštěpařku ve sportovním centru v Nymburce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková | Zdroj: ČTK

„Od prvního okamžiku jsme věděla, že letos se Afriky vzdám. Ani chvilinku jsem o tom neuvažovala a měla jsem štěstí, že byla taková zima, jaká byla. Trénink byl o hodně snadnější a měl jinou kvalitu, než kdyby byl mráz,“ vysvětluje Barbora Špotáková.

Na mezinárodní scénu vstoupí 5. června na Diamantové lize v Římě a v žádném jiném závodě předtím pravděpodobně házet nebude.

„Sezona bude začínat o malinko později než normálně. Bude to až na začátku června a na přelomu dubna a května pojedeme s celou skupinou na soustředění," těší dobré podmínky olympijskou vítězku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Barboru Špotákovou navštívil na tréninku Jakub Marek

Svou výkonnost si vyzkoušela už v září. V Domažlicích vyhrála hodem přes 62 metrů.

„Bylo to zvláštní. Zkusila jsem si jeden hod a povedlo se mi ho trefit. Teď je to podobné jako v letech, kdy jsem trénovala. S jarem přichází kvalita i metry. Pocitově jsem spokojená,“ tuší oštěpařka daleké hody.

V tréninku Barbora Špotáková spojuje příjemné s užitečným. „Když jdu na stadion, tak si s sebou beru psa a aspoň mu naházím pár tenisáků. Jinak si ho bere mamka s kočárem, protože ta zase venčí dítě,“ říká s úsměvem dvojnásobná olympijská vítězka.

Kvalitní trénink jí umožňuje i bezproblémový syn Janek, který se narodil před deseti měsíci.

„Bála jsem se, že Janeček bude hyperaktivní dítě, ale je moc hodný. Základ je i to, že je zdravý, protože kdyby měl problémy, tak jsem úplně jiná a nedovedla bych se soustředit na svoje sportování,“ uvědomuje si Barbora Špotáková.

Vojtěch Adam, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme