Praha a Metrostav schválily podklady nutné pro dokončení tunelu Blanka

Pražský magistrát se dohodl se stavební firmou Metrostav na podobě podkladů nutných k dokončení tunelu Blanka. V pátek chtějí dokumenty předložit rozhodčímu soudu. Ten by tentokrát mohl vynést dílčí rozhodnutí. Materiál je totiž doplněn o technické podrobnosti, o které se obě strany přely.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Metrostav začal zabezpečovat staveniště tunelu Blanka, do sobotního večera přeruší stavební práce | Zdroj: ČTK

Metrostav u rozhodčího soudu začátkem dubna neodsouhlasil seznam a vyčíslení prací, které předložilo město Praha. Jednání proto soud odročil na 11. dubna. Do té doby měly strany doplnit některé podklady.

„Shodli jsme se na tom, že byť máme mezi sebou spor, tak máme společný zájem dokončit a zprovoznit tunel Blanka. V tomto směru si vážím přístupu Metrostavu,“ řekl náměstek pražského primátora Jiří Nouza z TOP 09.

Přehrát

00:00 / 00:00

Náměstek pražského primátora Jiří Nouza v pořadu Stalo se dnes

Podle Jiřího Nouzy by měla být Blanka hotová ještě letos na podzim, opozice má ale k tomuto termínu výhrady. Problematický tunel se původně měl otevřít letos na jaře.

Práce na klíčové dopravní stavbě, která má Prahu vyjít zhruba na 36 miliard korun, se kvůli neshodám mezi městem a Metrostavem zastavily loni v prosinci. Rozhodci od té doby řeší platnost smluv mezi městem a stavební firmou a také částky, které jí Praha za už provedené práce dluží. Jde o 2,7 miliardy korun.

Obnovení a dokončení prací potrvá podle Metrostavu několik měsíců. Další zdržení může přinést i fakt, že Praha zatím nemá dispečink, který má provoz v tunelu řídit. Z posudku z loňského roku vyplývá, že v případě dlouhodobého přerušení stavby může vzniknout roční škoda až 1,5 miliardy korun.

Tunel Blanka | Foto: Český rozhlas

Veronika Sedláčková, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme