Hokejová Slavie je na prodej. Vlastníci chtějí, aby ji převzal Růžička

Bratři Benýškové jako většinoví vlastníci hokejové Slavie nabízejí svůj akcionářský podíl k prodeji. Očekávají, že v první řadě zájemců by měl být Vladimír Růžička, který odešel ze Slavie k reprezentaci, i když měl v klubu smlouvu na dva a půl roku. Podle Richarda Benýška se má zachovat jako slávistický srdcař.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Růžička dostal od Slavie svolení ujmout se národního týmu | Foto: ČTK

„Co se stane, když nikdo ten zájem neprojeví? Já si myslím, že když Vladimír Růžička prezentuje, že on je Slavia a Slavia je on, tak určitě po nich sáhne,“ nabízí svůj pohled Richard Benýšek, který spolu se svým bratrem Ladislavem vlastní 69,9 % akcií.

Nejprve však musí nabídnout svůj podíl Vladimíru Pitterovi, který vlastní 30 % akcií. Benýškům došla trpělivost poté, co se Vladimír Růžička vyjádřil k novým trenérům Slavie pro příští ročník.

„Tohle je reakce na to, co řekl pro Aktuálně. Že Lubinu si nevybral a že pro něj nehlasoval? Představenstvo je sice kolektivní orgán, ale Vladimír Růžička není jeho členem, takže mě nenapadá, proč by o tom měl hlasovat.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Tématu se věnuje František Kuna

Tvrzení proti Růžičkovi je ze strany Richarda Benýška víc - od současného reprezentačního kouče už dlouho cítil, že chce ze Slavie odejít.

„Dělal pro to opravdu hodně a nebylo to jen v roce, co jsme byli vlastníky klubu. Měl záměr a zájem z klubu jako trenér odejít. Na důvody se ptejte jeho, “ přidává Richard Benýšek. „Známe jeho koketování s kluby z KHL i jednání s jinými extraligovými kluby.“

Není ovšem jasné, co se stane, pokud se o nabízený většinový podíl nikdo nepřihlásí. Tím zatím Benýškova koncepce končí a jasno by mělo být za měsíc. Podle svého vyjádření už nechce dál dávat vlastní peníze do klubu, pro který pracuje bezplatně.

A Vladimír Růžička? Ten bude nyní hlavně řešit složení reprezentačního týmu na mistrovství světa v běloruském Minsku, který statrtuje za měsíc.

Martin Charvát, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme