Nezaměstnanost v Olomouckém kraji v březnu poklesla o 3,6 procenta

Nezaměstnanost v Olomouckém kraji v březnu klesla. Bez práce bylo na konci měsíce 44 645 lidí. I přes pokles je to nejvyšší počet nezaměstnaných v tomto období od vzniku krajského uspořádání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Počet nezaměstnaných se meziměsíčně snížil o necelých 1700 osob, a to znamená o 3,6 procenta. Tento pokles je obdobný jako ve stejném období v předchozích letech, kromě loňského roku,“ říká analytik olomouckého Úřadu práce Jaroslav Mikšaník.

Ve výši nezaměstnanosti jsou mezi jednotlivými oblastmi kraje značné rozdíly. Nejnižší je na Prostějovsku, a to 8,2 procenta, nejvyšší v okolí Javorníka, kde je 18 procent.

„Nejvyšší nezaměstnaností jsou postiženy zejména některé regiony v severní části kraje, jako je Javornicko, Hanušovicko a Zlatohorsko, ale i okrajové oblasti v centrální části kraje,“ dodává Jaroslav Mikšaník.

Nezaměstnanost v březnu klesla na 8,3 procenta. Přispěly k tomu sezónní práce

Číst článek

K nim patří s nadprůměrnou nezaměstnaností oblast Moravského Berouna a na jihu Kojetína.

V České republice pomohly sezónní práce v březnu srazit míru nezaměstnanosti na 8,3 procenta z únorových 8,6 procenta. Celkový počet lidí bez práce meziměsíčně klesl téměř o 20 tisíc. Úřady ale stále evidují přes 600 tisíc nezaměstnaných.

Nejvyšší míra nezaměstnanosti byla koncem března v Ústeckém kraji, 11,7 procenta. Nejméně lidí bez práce bylo v Praze, konkrétně 5,4 procenta.

Březnová míra nezaměstnanosti v českých okresech | Foto: ČTK

Ivo Opletal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme