Hokejisté Boleslavi i Olomouce postupují do extraligy po vzájemném souboji

Do hokejové Tipsport extraligy se letos probojovaly dva prvoligové celky. Olomouc i Mladá Boleslav už nemůže být v tabulce baráže předstižena. Postup se zrodil na zimním stadionu v Olomouci, kde domácí vyhráli 5:4 v prodloužení, což byl výsledek, který zajišťoval extraligovou příslušnost pro příští sezonu i Mladé Boleslavi.

Lukáš Pabiška z Mladé Boleslavi (vpravo) si kryje puk před dotírajícím Kucharczykem, po utkání ale mohli být spokojení oba | Zdroj: ČTK

Nic by na tom nezměnila ani případná výhra Chomutova nad Kladnem, ke které ale nedošlo, protože Piráti Rytířům podlehli 2:3 a po dvou letech extraligu opouští. O osudu klubu majitele Jaromíra Jágra bylo rozhodnuto už delší dobu.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 5:4 v prodl. (1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Kucharczyk (Selingr, Ostřížek), 33. Kucharczyk (Selingr, Ostřížek), 45. Marosz (Knotek), 46. Ostřížek (Jaroměřský, Selingr), 62. Jaroměřský - 6. Pabiška (Výborný, Vrbata), 27. Mikulík (Vrbata, Toman), 40. Jarůšek, 49. Ovčačík (Lenc). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. Diváci: 5500 (vyprodáno)

Žádný z týmů si v utkání nedokázal vypracovat více než jednogólový náskok a tak to vypadalo, že dojde na výsledek, který potřebovaly oba celky. Hosty poslal do vedení Pabiška, ale Kucharczyk ještě před první sirénou vyrovnal.

Po Miklíkově trefě to byl opět Kucharzcyk, kdo dával domácím naději. Na Jarůškův gól našel odpověď Marosz a pak dokonce Olomouc po střele Marosze vedla, ale 11 minut před vypršením normální hrací doby poslal zápas do prodloužení a v tu chvíli pouze svůj tým do extraligy Ovčačík.

V tu chvíli potřebovali domácí získat druhý bod a ten jim zajistil v 62. minutě Jaroměřský. Bruslařský klub z Mladé Boleslavi se mezi elitu vrací po dvou, Hanáci dokonce po dlouhých sedmnácti letech.

Olomouc: Vošvrda - Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Janáček - Kucharczyk, Ostřížek, Selingr - Marosz, Knotek, Vodný - Pekr, Rác, Herman - Jergl, Diviš, Švaňhal. Trenéři: Fiala a Dopita
Mladá Boleslav: Will - Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Žabka, Bohunický, Kurka - Mikulík, D. Výborný, L. Pabiška - Lenc, Broš, Klimenta - M. Látal, Musil, Starý - Jarůšek, Vrbata, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek

Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 37. J. Stehlík (Krstev, Jaroslav Svoboda), 45. O. Kaše (Šagát) - 9. Patera (Majeský, M. Hořava), 29. M. Hořava (Patera, David Růžička), 29. L. Procházka (Eberle). Rozhodčí: Šindler, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:7, navíc Dalecký (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3197

V 11. kola baráže o účast v nejvyšší soutěži Severočeši prohráli s Kladnem 2:3, ale o jejich osudu bylo po výhře Olomouce nad Mladou Boleslaví 5:4 v prodloužení definitivně jasno už zhruba deset minut před koncem duelu. Piráti prohrávali už 0:3, ale nezachránilo by je, ani kdyby dokázali duel otočit.

Chomutov: Martin Růžička (29. Kostúr) - J. Stehlík, Malec, R. Havel, Krstev, Rutta, J. Mrázek, M. Jass - Jaroslav Svoboda, Bartečko, Bomersback - D. Hruška, Gajovský, Hřebejk - Šagát, Sikora, Hromas - O. Kaše, Kämpf, Račuk. Trenéři: Beck, R. Kaše a Martínek
Kladno: Chábera - Majeský, David Růžička, Kolářík, P. Hořava, L. Procházka, Gutwald, Jankovič - M. Hořava, Patera, Tenkrát - Dalecký, Machač, Eberle - Šilhavý, Kuchler, Bílek - Strnad, Zagrapan. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít