Jihlava bojuje s potkany. Po teplé zimě je jich nejvíc za poslední roky

V Jihlavě se kvůli teplé zimě přemnožili potkani. V některých lokalitách je počet až o polovinu větší než v předchozích letech. Na každého Jihlavana teď připadá více než jeden potkan.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Deratizátoři v Jihlavě kladou v těchto dnech do kanálů tisíce otrávených granulí | Foto: Olga Štrejbarová

Podle vedoucího deratizátorů Františka Skřivánka je v terénu osm pracovních skupin, které v podzemí položí ve třech etapách tisíce otrávených granulí.

„Nor a děr, kde se hlodavci ukrývají, je po této zimě, která v podstatě zimou ani nebyla, daleko víc než v ostatních letech,“ potvrzuje Skřivánek.

Se snižováním stavu potkanů přitom mohou pomoci i sami obyvatelé krajského města. Nesplachovat jídlo do záchodu a uklízet kolem popelnic je vedle kladení jedu zásadní krokem, upozorňují odborníci.

„Hlodavci žijí v podzemí a jejich stravou jsou zbytky jídel ve splašcích. Z toho důvodu se apeluje na to, aby se jídlo nesplachovalo do záchodu a likvidovalo se jiným způsobem,“ doplnil František Skřivánek.

Zelenooký geneticky upravený potkan | Foto: ing. Martin Těhník, Česká inspekce životního prostředí

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme