Plzeň porazila Brno 2:0 a je blízko finále poháru

Fotbalisté Plzně vyhráli úvodní zápas semifinále Poháru České pošty nad Brnem 2:0. Góly Viktorie dali Tecl a Ďuriš. Odveta se bude hrát za dva týdny v Brně.

Plzeňský útočník Stanislav Tecl se raduje z gólu proti Neapoli

Plzeňský útočník Stanislav Tecl se raduje z gólu proti Neapoli | Zdroj: ČTK

Plzeň měla ideální vstup do zápasu. Dlouhý nákop zpracoval Řezník přesně před Tecla, který zblízka jen posunul míč do sítě. Brno se proti Viktorii prakticky nedostalo do šance a hodně omezené možnosti mělo po 44. minutě.

V ní se Keresteš opřel do unikajícího Tecla a dostal červenou kartu. Domácí se věrni svému stylu tlačili do útoku, ale proti dobře se pohybující brněnské tvrzi se nedokázali dlouho prosadit. Až v 88. minutě napřáhl na hranici pokutového území Ďuriš a dal Viktorii o poznání příjemnější vedení do odvety.

Ta se hraje za dva týdny v Brně, o den dříve se bude snažit Jablonec uhájit úvodní vítězství 3:1 na Spartě.

Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)
Branky: 2. Tecl, 88. Ďuriš. Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Štěrba. ŽK: Schuster. ČK: 44. Keresteš (oba Brno). Diváci: 7056.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít