NHL: Martin Havlát vstřelil Coloradu hattrick. Hertl se vrátil po zranění

Čistý hattrick zaznamenal v zápase San Jose s Coloradem český útočník Martin Havlát. Třemi góly ve třetí třetině podtrhl vítězství Sharks 5:1 v zápase, ve kterém se po dlouhém zranění vrátil na led Tomáš Hertl.

Martin Havlát (druhý z prava) vstřelil v nočním zápase hattrick | Foto: Reuters

Své představení začal dvaatřicetiletý Čech Martin Havlát po pěti minutách třetí třetiny, když tečoval střelu Logana Coultureho za Giguerova záda. Druhý gól dal po samostatném úniku a pět minut před koncem po střele do prázdné branky zasypaly led čepice.

Tomáš Hertl se objevil v sestavě Sharsk téměř po čtyřech měsících. Na ledě strávil 15 minut, žádná z jeho dvou střel ale brankou neskončila.

Gólový účet zápasu Winnipegu v Calgary otevřel Čech ve službách Jets Michael Frolík. Jeho nahození po teči domácího obránce skončilo v brance a zajistilo Winnipegu vedení.

Ve druhé třetině táhl Calgary Jiří Hudler za vyrovnáním. Jeho gól a asistence sice pomohly srovnat skóre, ve třetí třetině ale hosté z Winnipegu vstřelili dvě branky a slaví vítězství 5:3.

Skórovalo šest Čechů

První gól zápasu Tampy Bay vstřelil Ondřej Palát a zapsal si již třiadvacátou trefu v sezoně. Střetnutí, ve kterém hráči Lightning porazili Columbus 3:2, ale po střetu s protihráčem nedohrál.

Jiří Tlustý vstřelil vítěznou branku Caroliny v Detroitu. V posledních pěti zápasech vstřelil už čtvrtou branku a byl vyhlášen druhým nejlepším hráčem

Hráči New Jersey prohráli i třináctý zápase sezony, který se rozhodoval v samostatných nájezdech. K remíze po šesedáti minutách přispěla i branka Patrika Eliáše po přihrávce Jaromíra Jágra, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Výsledky NHL:

Washington - Chicago 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 10. a 37. Beagle, 3. Ovečkin, 22. Bäckström. Střely na branku: 27:34. Diváci: 18.506.

Detroit - Carolina 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 44. Sheahan - 9. Lindholm, 19. Tlustý. Střely na branku: 29:19. Diváci: 20.066.

Tampa Bay - Columbus 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 35. a 39. Brewer, 24. Palát - 34. Jenner, 57. Savard. Střely na branku: 22:38. Diváci: 18.686.

New Jersey - NY Islanders 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. Carter, 20. Eliáš (Jágr) - 11. Lee, 41. Strome, rozhodující sam. nájezd Bailey. Střely na branku: 27:30. Diváci: 15.858.

Dallas - St. Louis 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 26. Daley, 32. Seguin, 45. Garbutt. Střely na branku: 40:22. Diváci: 18.532.

Calgary - Winnipeg 3:5 (0:2, 3:1, 0:2)
Branky: 22. Hudler, 32. Monahan (Hudler), 33. Russell - 8. Frolík, 17. E. Kane, 29. Klingberg, 50. Postma, 60. Wheeler. Střely na branku: 38:27. Diváci: 19.289.

San Jose - Colorado 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Branky: 46., 54. a 56. Havlát, 4. Boyle, 11. Marleau (Havlát) - 36. Bordeleau. Střely na branku: 30:33. Diváci: 17.562.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít