Superfinále rozhodne o florbalových mistrech, divácký rekord se neřeší

Jediný zápas rozhodne o držitelích mistrovských titulů ve florbale. V pražské O2 areně se potřetí v historii bude hrát superfinále. Premiéru mělo v roce 2012 a získalo si oblibu. Loni do hlediště přišlo víc jak deset tisíc fanoušků, letos o rekordu v návštěvnosti organizátoři nechtějí mluvit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Superfinále play off florbalové extraligy mužů JM Chodov - 1. SC Vítkovice hrané 20. dubna v pražské O2 areně. Hráči Vítkovic se radují z vítězství. | Foto: ČTK

„Na divácké rekordy jsme ani neútočili. I proto jsme i kampaň na superfinále zahájili o 4 měsíce později,“ vysvětlil prezident České florbalové unie Filip Šuman s tím, že přednost mělo ženské mistrovství světa.

Menším diváckým zájmem ale superfinále ani tak trpět nebude. „Jsme strašně mile překvapení, jak málo se to projevilo. Budeme se blížit k loňskému číslu. Útoky na divácké rekordy a jednou i vyprodání O2 areny přijdou až v následujících letech,“ věří Filip Šuman.

Přehrát

00:00 / 00:00

S organizátorem a aktérem florbalového superfinále mluvil Pavel Petr

Pro hráče je duel na palubovce O2 areny velkým svátkem. „Rychle zapomínám a dva roky od posledního superfinále jsou pro mě jako věčnost,“ říká opora Tatranu Střešovice Martin Richter, jehož tým v boji o titul chyběl.

„Bude to pro úžasný pocit. I kdyby to tak bylo každý rok, nemůže superfinále omrzet,“ těší se klíčová postava pražského zástupce v superfinále.

Tatran Střešovice nastoupí proti Vítkovicím ve 4 hodiny odpoledne. V ženském finále se hodinu po poledni utkají vítkovické florbalistky s hráčkami pražského Herbadentu.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme