Část Prahy bude do odpoledne bez vody. Při opravě se vážně zranil dělník

Velká část Prahy zůstane dnes kvůli havárii potrubí nejméně do odpoledne bez vody. Poslední odhad mluvil o tom, že dodávka vody by mohla být obnovena do 14 hodin. Výpadkem jsou zasaženy Smíchov, Hradčany, Malá Strana, Střešovice a Břevnov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havárie vodovodního potrubí v Praze na Břevnově. Lidé musí brát vodu dočasně z přistavených cisteren | Foto: Filip Jandourek

Havárie vodovodního řadu odřízla od dodávek pitné vody asi třicet tisíc lidí.

Došlo k ní přímo před Břevnovským klášterem, kde se buduje nová kanalizace. Při pracích tam praskl starý vodovodní řad ze 40. let minulého století o průměru zhruba 60 centimetrů.

K události došlo už včera v poledne a původně měla být havárie opravena během noci. Kvůli zranění dělníka se však práce na čas zastavily.

Lidé mohou brát dočasně vodu z náhradních zdrojů. „V ulicích je přistaveno na 60 cisteren, jejich seznam mohou zákazníci sehnat na našich stránkách,“ uvedl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.

Seznam cisteren najdou lidé na webu vodáren zde, v kolonce označené NZV. Informace poskytuje firma také na zákaznické telefonní lince 840 111 112.

ČTK, Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme