Vysočinu hlídá moderní policejní operační systém, umožní rychlejší zásahy

Policisté z Vysočiny ode dneška vyrazí na místo činu rychleji. Je to díky výrazné modernizaci programového vybavení krajského operačního střediska za 31 milionů korun. Policie snadněji dokáže i koordinovat spolupráci s hasiči a záchranáři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Operační středisko policie /ilustrační foto/ | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Díky modernějším počítačovým programům se policisté na Vysočině podle vedoucího střediska Dušana Vybírala rychleji dostanou k informacím, které lidé volají na linku 112.

„Přijde nám takzvaná datová věta do systému, a když je to problematika, která spadá do kompetencí policie, tak to plně přebíráme nebo spolupracujeme. Zkracuje to reakční dobu,“ popisuje.

Policisté podle něj pomocí digitálních programů mohou nejen uspíšit odeslání hlídky na místo činu, ale třeba i odhalit některé lživé telefonáty.

„Během služby musí řešit širokou škálu problémů, od bagatelních oznámení až po závažnou trestnou činnost. Operační důstojník se dosud musel dotazovat dvou či tří hlídek, kde se nachází. V současné době to vidí v reálném čase a posílá tam konkrétní hlídku,“ vysvětluje Vybíral.

Petr Palovčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme