Nový šéf policie zveřejnil své priority. Chce bojovat s extremismem i nízkými platy policistů

Nový policejní prezident Tomáš Tuhý představil svoje priority. Zaměřit se chce především na boj s drogovou kriminalitou, extremismem a násilím na stadionech. Do měsíce by navíc měl představit i nový tým svých spolupracovníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní prezident Tomáš Tuhý | Foto: Filip Jandourek

Do ulic hodlá nový policejní šéf vyslat více proškolených policistů tak, aby se zvýšila bezpečnost lidí třeba právě na fotbalových zápasech.

„V poslední době máme eskalaci násilí na sportovních utkáních. I tady bych chtěl říci, že policie bude zcela profesionálně a nekompromisně zakročovat proti tomuto fenoménu a chce tak samozřejmě docílit vnitřního bezpečí občanů,“ říká policejní prezident Tomáš Tuhý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o prioritách nového šéfa české policie zjišťovala Zuzana Švejdová

Dalším úkolem pro nového šéfa české policie je nastartování týmu Kobra. Do toho se zapojí nejen zástupci policie, ale i finanční a celní správy. Kobra má bojovat proti daňovým únikům velkého rozsahu a daňové kriminalitě.

„Tak, aby Kobra byla účinná a úspěšná, aby z ní postupně nebyla užovka, nebo případně, jak by mnozí chtěli, aby z ní nebyl slepýš. Jsme připraveni v rámci podpory boje proti závažné hospodářské kriminalitě vyjednat a poskytnout policistům lepší finanční podmínky a především lepší technické vybavení,“ vysvětluje ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD.

Právě platové podmínky policistů jsou další výzvou pro nového policejního prezidenta. S jejich výší by pak Tuhému měli pomoct ministr vnitra nebo odbory, dodává Milan Štěpánek, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR.

„Pro prezidenta jako takového je to velmi těžký úkol, protože sám policejní prezident toto nemůže zvládnout. Je to především otázka politická, to znamená, je to v odpovědnosti ministra vnitra, ale samozřejmě i dalších ministrů, kteří mají v gesci příslušné bezpečnostní sbory a samozřejmě je to i rovina odborového svazu,“ popisuje.

Prezident Tuhý stabilizuje policii, věří ministr vnitra Chovanec

Číst článek

Tomáš Tuhý chce ještě tento týden vyhlásit výběrové řízení na místo svého prvního náměstka, který by měl nastoupit do 15. května. Horkým kandidátem na tuto pozici je podle informací Radiožurnálu šéf pražské policie Martin Vondrášek.

Kromě toho chce Tuhý vyhlásit výběrové řízení také na náměstka pro službu kriminální policie a vyšetřování.

Maňourová Anna, Zuzana Švejdová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme