Britové míří na velikonoční svátky houfně do ciziny. Mezi destinacemi vede Španělsko

I letos zamířili Britové na velikonoční svátky hromadně do ciziny. Celkem jich z ostrovů vycestovalo nebo se teprve vydá na cestu až 1,6 milionu. Žně mají i britští hoteliéři, včetně ubytovacích zařízení v oblastech, které nedávno postihla přírodní pohroma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na letišti | Foto: Jan Rosenauer

Mezi zahraničními destinacemi vede u Britů Španělsko, v závěsu následované Tureckem, Tuniskem a Floridou. Co se týče městských pobytů o velikonočním víkendu, bodují nejvíc Paříž a Amsterdam. Z britských měst pak Londýn a skotský Edinburgh.

Rušno je i v ostrovních vzdušných přístavech. Z londýnského letiště Heathrow má na velikonoční svátky odletět celkem 370 tisíc lidí, z Gatwicku pak 200 tisíc. O víkendu se dá ve Spojeném království do pohybu také 16 milionů aut. Rušno je a bude i na železnici.

Přehrát

00:00 / 00:00

O velikonoční dovolené Britů informoval londýnský zpravodaj ČRo Jiří Hošek

Podle společnosti Visit England se alespoň jednu noc mimo svůj domov chystá strávit o Velikonocích 3,5 milionu dospělých Britů.

Britský turistický ruch si má letos během Velikonoc přijít na 800 milionů liber, z čehož 700 milionů připadá na Anglii. Hodně lidí se rozhodlo podpořit regiony poničené nedávnými záplavami a bouřemi. Hoteliéři v Devonu a Somersetu tak hlásí o třetinu vyšší obsazenost než v loňském roce.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme