České úřady prý identifikovaly muže nalezeného v Norsku, tvrdí tamní policie

Norsko tvrdí, že neznámý muž nalezený v zimě na ulici je Čech. Johna Smithe, jak si cizinec sám říká, našla policie před několika měsíci ve vánici v Oslu. Trpí ztrátou paměti a úřadům se ho dosud nepodařilo identifikovat. Teď se to prý podařilo české policii. Ta dnes ráno uvedla, že muž je velmi pravděpodobně český občan a další podrobnosti upřesní během dne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neznámý muž nalezený v Norsku | Zdroj: ČTK

Jak norská policie řekla agentuře AFP, prostřednictvím Interpolu se prý dozvěděla, že české úřady muže identifikovaly a dokonce se už spojily s jeho rodinou.

Podle serveru Týden.cz poznali muže samotní rodiče, kteří se pak úřadům ozvali. Televize Barrandov zase tvrdí, že muž se jmenuje Michal a před třemi lety žil ještě v Praze. Česká policie nám zatím žádnou z těchto informací nepotvrdila, v následujících hodinách ale zveřejní další detaily z případu.

Muže našla norská policie v prosinci na ulici před restaurací, bez dokladů a ve špatném zdravotním stavu. Byl podchlazený a na těle měl prý řezné rány. Úřady tak pracují s variantou, že mohl být obětí trestného činu.

Mladý muž si nic nepamatuje, neví, odkud pochází ani jak se skutečně jmenuje. Ovládá ale pět jazyků - rozumí česky, slovensky, rusky a polsky a mluví anglicky s východoevropským přízvukem.

Jak sám Smith sdělil norským médiím, češtině rozumí asi nejvíce. Úřady dostaly několik tipů, zatím se ale žádný z nich nepotvrdil.

Norsko už také zveřejnilo jeho fotografie - je to asi 187 centimetrů vysoký muž ve věku 20 až 30 let, má modré oči a tmavé blond vlasy.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme