Fotbalisté Valencie předvedli v EL velký obrat proti Basileji a postoupili

Fotbalisté Juventusu postoupili do semifinále Evropské ligy. Také ve druhém utkání totiž porazili Lyon a blíží se finále na domácím stadionu. Benfica si také pohlídala postup proti Alkmaaru, naproti tomu Sevilla zdolala Porto a Valencia předvedla velký obrat proti Basileji.

Andrea Pirlo slaví svůj gól, který byl nakonec postupový

Andrea Pirlo slaví svůj gól, který byl nakonec postupový | Zdroj: ČTK

Juventus začal s náskokem 1:0, který velmi brzo zvýšil Pirlo, který z přímého kopu přestřelil umně zeď. Ale ještě do poločasu Lyon vyrovnal po přesné hlavičce Brianda.

Šance na obrat si hosté pohřbili sami, protože Marchisiova střela zdálky zamířila po teči jednoho z obránců mimo dosah brankáře, přesto do branky.

Velkolepý obrat slaví ve Valencii. Domácí sice prohráli první zápas 0:3, ale v domácí odvetě už do poločasu vedli 2:0 a ve druhém poločase dali i třetí gól. V prodloužení oslabili Basilej nejprve Diaz a pak Suaro a hosté ve 113. minutě inkasovali. Vítězství pak pojistil Bernat.

Losování semifinále Evropské ligy je stejně jako u Ligy mistrů zítra.

Benfica Lisabon - Alkmaar 2:0 (1:0)
Branky: 39. a 71. Rodrigo. Rozhodčí: Královec (ČR). První zápas: 1:0, postoupila Benfica.

Juventus Turín - Olympique Lyon 2:1 (1:1)
Branky: 4. Pirlo, 68. Marchisio - 18. Briand. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). První zápas: 1:0, postoupil Juventus.

FC Sevilla - Porto 4:1 (3:0)
Branky: 5. Rakitič z pen., 26. Vitolo, 29. Bacca, 79. Gameiro - 90.+2 Quaresma. Rozhodčí: Rocchi (It.). ČK: 54. Coke (Sevilla). První zápas: 0:1, postoupila Sevilla.

Valencie - Basilej 5:0 (2:0)
Branky: 38., 70. A 113. Paco, 42. Vargas. 118. Bernat. Rozhodčí: Kassai (Maď.). První zápas: 0:3.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít