Štybar dojel pátý na Paříž-Roubaix, vyhrál jeho kolega Terpstra

Páté místo obsadil český cyklista Zdeněk Štybar ve slavné klasice Paříž-Roubaix, o jedno místo tak vylepšil loňský výsledek. Závod ovládl Nizozemec Niki Terpstra, Štybarův kolega z týmu Omega Pharma-Quick-Step.

Zdeněk Štybar na Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice.

Zdeněk Štybar na Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice. | Foto: Filip Jandourek

Terpstra se šest kilometrů před cílem odpoutal od vedoucí skupinky a ve 112. ročníku „Pekla severu“ dojel po 257 kilometrech s dvacetisekundovým náskokem.

Spurt stíhací skupiny vyhrál Němec John Degenkolb před loňským vítězem Fabianem Cancellarou ze Švýcarska.