Nebyl to nejtěžší zápas kariéry, říká Lukáš Konečný po prohraném utkání s Quillinem

Český boxer Lukáš Konečný má za sebou poslední zápas kariéry. Na titul profesionálního mistra světa ve střední váze organizace WBO nedosáhl. Soupeř Peter Quillin z USA porazil Konečného v aréně DC Armory po dvanácti kolech 3:0 na body.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peter Quillin pózuje s Lukášem Konečným 18. dubna po vážení před soubojem o titul profesionálního mistra světa ve střední váze organizace WBO

Peter Quillin pózuje s Lukášem Konečným 18. dubna po vážení před soubojem o titul profesionálního mistra světa ve střední váze organizace WBO | Zdroj: ČTK

Svůj poslední zápas v zámořském profiringu boxer Lukáš Konečný prohrál. Ve Washingtonu ho 0:3 na body porazil o pět let mladší soupeř a staronový mistr světa střední váhy Američan Peter Quillin, který byl od začátku favoritem.

Za Quillina už před zápasem mluvila bilance třiceti zápasů a stejného počtu výher, většinou k.o.

„V boxu se nejde bát. Nemůžete jít do zápasu se strachem. Jsem rád, že na sklonku kariéry můžu boxovat takovýto zápas. Nebudu pod tlakem a můžu ukázat svoje kvality,“ říkal před soubojem Konečný.

Přehrát

00:00 / 00:00

nebyl to nejtěžší zápas mé kariéry, řekl po prohraném utkání s Quillinem český boxer Lukáš Konečný

Quillin měl zápas od prvního kola pod kontrolou a překvapení před domácím publikem nepřipustil. Favorizovaný Američan od úvodu potvrzoval své kvality i předpovědi odborníků, že se bude muset Konečný hlavně bránit.

„Nechtěl jsem příliš riskovat a na začátku to bylo z mé strany opatrný. Chtěl jsem samozřejmě vyhrát, ale jsem spokojený i s prohrou na body,“ zhodnotil utkání český boxer, který hlavně díky dobrému pohybu dlouho odolával a pokoušel se kontrovat údery na trup.

S přibývajícím časem procházelo přes Konečného obranu čím dál více útoků Quillina. V 8. kole se na tváři českého boxera objevila dokonce krev. Přesto se snažil uhýbat ranám soupeře a pokoušel se ho i několikrát zaskočit hákem mířeným zespodu na bradu.

Český boxer Lukáš Konečný se po 21 letech v ringu, z toho po 13 mezi profesionály loučí s kariérou pátou porážkou. Ale ani v jednom utkání nebyl rozhodčím počítán.

„Před zápasem jsem si říkal, že bude úspěch, když prohraju jenom na body a to se mi povedlo. Soupeř byl lepší, ale měl z toho taky trochu respekt. Pár úderů chytil, a abych řekl pravdu, nebyl to pro mě nejtěžší zápas kariéry,“ dodal Lukáš Konečný po svém posledním utkání.

Jakub Kanta, Michal Jurman, Vojtěch Bureš, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme