Proti rasistickým výrokům majitele Los Angeles Clippers protestuje i americký prezident

Americká NBA se potýká se skandálem. Basketbalisté, fanoušci a dokonce i americký prezident jsou pobouřeni výroky majitele klubu Los Angeles Clippers, které měly rasistický podtext.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jamal Crawford z Los Angeles Clippers v duelu proti Golden State | Zdroj: Reuters

V centru skandálu je audionahrávka, která zachycuje slova Donalda Sterlinga, majitele klubu Los Angeles Clippers, který kritizuje jistou ženu za to, že na sociálních sítích zveřejnila fotografie, kde sleduje zápas týmu Clippers společně s černošskými přáteli. Žádá ji dokonce, aby je nepřiváděla znovu na zápasy.

Přehrát

00:00 / 00:00

O skandálu v NBA mluvila ve vysílání Radiožurnálu Lenka Kabrhelová

Kauza pobouřila všechny příznivce NBA. Reagoval na ni i americký prezident. Barack Obama během tiskové konference v Malajsii označil tyto výroky za rasistické a neuvěřitelně urážlivé. Reagují ale i hráči. Před nedělním zápasem hráči Clippers uspořádali tichý protest, obrátili si trička naruby, aby nebylo vidět jméno klubu. Na rukou měli černé pásky, na nohou černé ponožky.

Výroky se dotkly i bývalé hvězdy Los Angeles Lakers Magica Johnsona. Jeho přítomnost na zápase se Sterlingovi podle té nahrávky také neměla líbit. Johnson řekl, že pokud se prokáže, že je ta nahrávka autentická, finanční magnát by se vlastnictví klubu měl vzdát.

NBA teď incident vyšetřuje a osmdesátiletý magnát Sterling se zatím veřejně nevyjádřil. Prezident klubu ale vydal prohlášení, ve kterém říká, že se zatím neví, zda na té nahrávce skutečně mluví majitel klubu a údajně to prý nejsou výroky, které by reflektovaly jeho názory.

Lenka Kabrhelová, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme