Britský populista Farage odmítl koalici s francouzskou Národní frontou

Největší britská a francouzská populistická strana spolu v novém Evropském parlamentu do koalice nepůjdou. Námluvy Strany pro nezávislost Spojeného království a Národní fronty ztroskotaly na údajném antisemitismu francouzské formace. Její předsedkyně Marine Le Penová tuto nálepku odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda euroskeptické Strany pro nezávislost Spojeného království Nigel Farage (vlevo) se na rozhlasové stanici LBC utkal v debatě s vicepremiérem a předsedou liberálních demokratů Nickem Cleggem | Zdroj: Reuters

„Ať se Marine Le Penová snaží jakkoli a je jakkoli upřímná, faktem je, že její strana má antisemitismus hluboce zakořeněný,“ řekl Nigel Farage před časem zahraničním novinářům v Londýně.

Strana pro nezávislost Spojeného království se podle svého euroskeptického předsedy přes tuto skutečnost nedokáže a ani nechce přenést. Farage ale uznává, že Le Penová dokázala ve francouzské politice pozoruhodné věci.

Šéfka Národní fronty označila v rozhovoru pro Sunday Times Farageovy výroky za nepříjemné a urážlivé. Podle francouzské političky se britský populista jen snaží získat laciné body pomlouváním sousední země.

Předsedkyně francouzské krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová | Foto: Reuters

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme