Útočník Voráček zařídil vítězství Philadelphie v play off NHL

Český hokejista Jakub Voráček rozhodl v play off NHL gólem o vítězství Philadelphie nad New Yorkem Rangers 2:1 a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Stav čtvrtfinálové série je tak vyrovnaný 2:2 na zápasy. Vedení 3:2 v sérii se ujali hráči Chicaga, kteří zdolali St. Louis 3:2 v prodloužení a také Anaheim. Ten porazil Dallas 6:2.

Jakub Voráček tímhle gólem rozhodl o výhře Philadelphie nad New Yorkem Rangers v play off | Zdroj: Reuters

Voráček ve 28. minutě po obětavém pádu udržel kotouč v útočném pásmu Rangers, následně si najel před branku, kde úspěšně tečoval střelu spoluhráče střelu Braydena Schenna a zlomil nerozhodný stav.

Český útočník byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu hned za brankářem Flyers Stevem Masonem, který zneškodnil 37 z 38 střel Rangers.

Obhájci Stanley Cupu z Chicaga se ujali ve své sérii proti St. Louis vedení díky třetí výhře v řadě. První triumf na ledě soupeře zařídil Blackhawks v prodloužení Jonathan Toews, který se dostal do samostatného úniku a brankáře Ryana Millera překonal kličkou do bekhendu.

Postupový mečbol vybojovali také hokejisté Anaheimu, kteří si jako nejlepší tým Západní konference udrželi stoprocentní úspěšnost na domácím ledě. Po dvou prohrách v Dallasu "Kačeři" rozstříleli soupeře 6:2 a to zejména díky vydařené třetí třetině, kterou vyhráli 3:0.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápas:

Philadelphia - New York Rangers 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 9. Read, 28. Voráček - 5. Moore. Střely na branku: 25:38. Diváci: 20.132. Stav série: 2:2.

Západní konference - 5. zápasy:

St. Louis - Chicago 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 32. Oshie, 42. Pietrangelo - 17. Hossa, 38. B. Smith, 68. Toews. Střely na branku: 29:30. Diváci: 19.796. Stav série: 2:3.

Anaheim - Dallas 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky: 6. Bonino, 11. Rakell, 22. Perreault, 42. Silfverberg, 45. Getzlaf, 47. Perry - 11. Jamie Benn, 29. Horcoff. Střely na branku: 23:36. Diváci: 17.334. Stav série: 3:2.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít