Přívalový déšť vytopil v Liberci sklepy, hasiči zasahovali i Praze

Kvůli přívalovým dešťům museli v některých městech zasahovat hasiči. V hlavním městě měli problémy s kroupami, v Liberci zase odčerpávali vodu ze zaplavených sklepů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka s přívalovým deštěm se vpodvečer přehnala také Hradcem Králové. Snímek je z Mrštíkovy ulice | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

V Liberci postihla bouřka hlavně centrum města. Největší škody napáchala v suterénu hlavní pošty, kde hasiči vyklízeli archiv.

Během jediné hodiny, mezi 18. a19. hodinou, vyjížděli hasiči sedmkrát. Pomáhali odčerpávat vodu na křižovatce ulic Košická a Milady Horákové, kde auta uvízla v půlmetrové záplavě.

Voda se dostala i do sklepů Paláce Centrum nebo restaurace Husa a také několika obytných budov. Po opadnutí vody hasiče zaměstnalo odklízení naplavenin.

Podle Mileny Ferbauerové z Českého hydrometeorologického ústavu mohou bouřky nad Českem pokračovat až do soboty.

„Nejméně do soboty očekáváme, že se budou vyskytovat přeháňky a také bouřky, které ojediněle budou intenzivní. V intenzivnějších bouřkách může spadnout kolem 25, ojediněle až ke 40 milimetrům srážek,“ upozornila meteoroložka.

Jakub Šídlo, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme