Česko 0:0 Lotyšsko

Lidé darovali spolku Činoherák přes milion korun, půjdou na opravy bývalého kina

Po desetikorunách i statisících přispívají lidé na transparentní účet spolku Činoherák Ústí. Za tři týdny se tak sešlo 1,069 milionu korun. Peníze spolek použije na provoz a úpravy bývalého kina Hraničář v Ústí nad Labem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vchod do budovy bývalého kina Hraničář v Ústí nad Labem, kde chce sídlit Činoherák | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

Solidarita lidí spolek podle mluvčí Veroniky Vendlové překvapila. „Pán, který řekl: ‚Koupím si levnější auto a co zbyde, přinesu.‘ A přinesl 50 000,“ uvedla mluvčí jeden z příkladů.

„Malý chlapec, který odevzdal do sběru noviny, dostal třicet korun a přinesl je sem s maminkou. Paní, která přinesla celou svojí výplatu,“ doplnila.

Zhruba do týdne by podle Vendlové mohla být povolená celostátní sbírka na podporu Činoheráku Ústí.

Z transparentního účtu už bylo převedeno tři sta tisíc na běžný účet. Jde hlavně o peníze na mzdy a podle mluvčí spolku Veroniky Vendlové není možné zveřejnit osobní údaje příjemců.

Transparetní účet spolku Činoherák Ústí
Číslo transparentního účtu:
2300572245/2010

IBAN: CZ5020100000002300572245
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
http://cinoherak-usti.cz/darujte-cinoheraku/

„V tomto případě jde o citlivé údaje. My samozřejmě nebudeme nic tajit a vždy všechno zveřejníme, samozřejmě se začerněnými údaji,“ vysvětlila.

Další peníze půjdou také na chystané překvapení – o co půjde Činoherák zveřejní v nejbližších dnech.

Ústecké činoherní divadlo bylo původně příspěvkovou organizací města, s tím se ale nepohodlo po změně financování. Město proto Činoherní studio zrušilo a založilo novou příspěvkovou organizaci se stejným jménem.

Soubor dostal výpověď z budovy divadla a zároveň nabídku do nové příspěvkové organizace přejít. Většina ale odmítla a kontituitu divadla se snaží zachovat spolek Činoherák Ústí.

Činoherní studio Ústí nad Labem | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme