Ve fotbalové lize se kvůli vulgárním fanouškům přerušovaly zápasy

Možná se blíží ligový zápas, který se kvůli vulgaritám fotbalových fanoušků nedohraje. Daleko k tomu nebylo už v sobotním duelu Slovácka s Olomoucí a přerušoval se také zápas mezi Spartou a Libercem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápasy Sparty s Libercem musel být kvůli domácím fanouškům přerušen | Zdroj: ČTK

Hlavní sudí Michal Paták třikrát ostře zadul do píšťalky, poslal hráče Sparty i Liberce ke střídačkám a vzápětí si vyslechl, co si o přerušování zápasů kvůli urážkám svazového předsedy Miroslava Pelty myslí fanoušci.

Fotbalisté se přerušením příliš nezabývali. „Moc jsme ho nevnímali, odpočinuli jsme si. K fotbalu to nepatří, ale kdyby se zápas nepřerušil, tak by se nejspíš nic nestalo,“ řekl liberecký Martin Frýdek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o přerušených zápasech zjišťoval Jan Suchan

„Člověk je v nějakém tempu, a když dojde k přerušení, tak s tím musí umět pracovat. Přerušení nebylo tak dlouhé, abychom vystydli a aby nás to rozhodilo,“ dodal sparťan Ondřej Švejdík.

V Uherském Hradišti, kde hrálo domácí Slovácko s Olomoucí, to byla silnější káva. Už výkop se zdržel, protože rozhodčí s delegátem nechali odstranit transparent parodující logo Fotbalové asociace.

Ve druhém poločase pak arbitr Zelinka přerušil zápas nejdřív krátce, a pak dokonce zahnal oba týmy do kabin.

„Výhodou je, že si můžeme něco říct v kabině, ale zápas tím ztratí tempo. Myslím, že když se to fanouškům řekne jednou nebo dvakrát, tak by mohli pochopit, jak mohou fandit. Někteří to prostě pořád nechápou, je to škoda,“ říkal Jan Schulmeister, záložník olomoucké Sigmy.

Její fanoušci opustili na protest svůj kotel už během prvního poločasu, v druhé půli je následovali kotelníci domácích, protože ani jim se nelíbily kroky rozhodčích a pořadatelů po vulgaritách na adresu Miroslava Pelty.

Fanoušci Slovácka před zápasem s Olomoucí vyvěsili transparent parodující logo FAČR | Foto: ČTK

Zatímco zástupci Hanáků se ke svým příznivcům nechtěli příliš vyjadřovat, trenér Slovácka Svatopluk Habanec byl hodně razantní.

„Tohle chování odsuzujeme, na stadiony to nepatří. Po dlouhé době jsem nezaznamenal povzbuzování typu 'Slovácko, do toho',“ říkal Habanec.

„Během utkání poškodili nejen klub, ale i hráče. O takovéhle fanoušky nestojíme,“ doplnil tiskový mluvčí Slovácka František Uhříček, jehož slova mají své odůvodnění.

Při dalším vulgárním skandování mohl rozhodčí zápas ukončit a místo vítězství 3:1 by mohl uherskohradišťský klub prohrát kontumačně 0:3.

Jan Suchan, Tomáš Perutka, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme