Kanoisté Kašpar a Šindler vyhráli mistrovství světa do 23 let

Čeští deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler získali zlatou medaili na mistrovství světa závodníků do 23 let v australském Penrithu. Český úspěch potvrdil kajakář Jiří Prskavec ziskem bronzové medaile.

Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler se v Austrálil stali mistry světa do 23 let | Zdroj: ČTK

V olympijském kanále v Penrithu vyhráli mladí Češi všechny své jízdy od kvalifikace až do finále. I poslední jízdě suverénně vládli, když porazili druhé bratry Brzezinské z Polska o 7 sekund.

Ziskem titulu vylepšili svůj výsledek z posledního mistrovství světa, kde skončili druzí. Zároveň jsou úřadujícími mistry Evropy.

Kajakář Jiří Prskavec útočil ve finálové jízdě na zlato, penalizace hned na páté brance závodu ho ale stála dvě sekundy a skončil třetí. Zvítězil Američan Smolen.

Devatenáctiletá Karolína Galušková také dlouho bojovala o cenný kov, po chybném nájezdu do jedné z branek se ale málem převrátila a kvůli časové ztrátě skončila šestá.

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Penrithu (Austrálie):
Muži do 23 let:
K1: 1. Smolen (USA) 93,10 (0 tr. sekund), ...3. Prskavec (ČR) -1,57 (2).
C2: 1. Kašpar, Šindler (ČR) 107,99 (2).
3xK1: 1. Polsko 105,07 (4), ...4. ČR (Prskavec, Cvikl, Šupolík) -1,43 (2).
3xC2: 1. Polsko 128,71 (8), 2. ČR (Kašpar/Šindler, Matějka/Větrovský, Mrázek/Rousek) -11,23 (12).